Aktualności Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

Siedlce: Sprzęt rehabilitacyjny dostępny w Caritas

Wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne, chodziki i wiele innych sprzętów czeka w Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach. Placówkę prowadzi Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja zachęca szczególnie osoby starsze, chore, niepełnosprawne z diecezji siedleckiej, by nie wahały się poprosić o tego typu pomoc.

- Wypożyczalnię prowadzimy dla Państwa po to, by ograniczać skutki niepełnosprawności i aktywizować niepełnosprawnych. Dotknięcie niepełnosprawnością jest sytuacją kryzysową. Im szybciej potrzebująca osoba otrzyma pomoc, tym szybciej powróci do aktywności społecznej i zawodowej oraz uniknie schorzeń wtórnych – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Wypożyczalnia uzupełnia działania ustawowe oferowane przez państwo. Dzięki Caritas zmniejsza się czas oczekiwania na sprzęt.

W asortymencie WSR posiada: wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne i materace przeciwodleżynowe, chodziki, balkoniki, koncentratory tlenu, krzesła toaletowe, baseny, rotory kończyn, podnośniki i kule.

Sprzęt jest sprawny – przechodzi przeglądy, konserwację i drobne naprawy. Można go wypożyczyć na określony czas z możliwością przedłużenia.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Kontakt: Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, ul. Budowlana 1, wejście C, tel. 513-077-966 oraz tel. (25) 640-71-30 wewn. 103.

(AN)