Aktualności Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

Wypożyczalnie Caritas otrzymały sprzęt

36 obsługiwanych pilotem łóżek rehabilitacyjnych z pełnym wyposażeniem i inny sprzęt otrzymała Caritas Diecezji Siedleckiej, dzięki współpracy ze szwajcarską Fundacją Kawalerów Maltańskim „Hilfe und Beistand”. Sprzęt trafił już do pięciu Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego na terenie diecezji siedleckiej.

Łóżka rehabilitacyjne, szafki nocne, stoliki i chodziki dla pacjentów, barierki przyłóżkowe przyjechały do Siedlec 17 grudnia 2019r. z miejscowości Flamatt. Aby wypożyczyć jedno z nich, należy zgłosić się do dowolnej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego z zaświadczeniem od lekarza o potrzebie zaopatrzenia w taki sprzęt.

– Staramy się w ten sposób wspomóc osoby przewlekle chore, które nie mają środków na ich zakup. Takich przypadków jest wiele, dlatego codziennością w naszej pracy są kolejki oczekujących. Trzeba podkreślić, że nasza pomoc jest bezpłatna – mówi Agnieszka Trębicka, koordynator Caritas Diecezji Siedleckiej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego.

Pozyskany sprzęt jest co prawda używany, ale w bardzo dobrym stanie. Caritas otrzymuje go za darmo, jednak musi pokryć koszty transportu sprowadzenia go ze Szwajcarii. Chętni mogą wesprzeć organizację, poprzez dobrowolne ofiary do puszek (są w każdej wypożyczalni Caritas) – dzięki tym środkom w przyszłości będą możliwe kolejne dostawy.

Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego prowadzone przez siedlecką Caritas:

- w Siedlcach (woj. mazowieckie, ul. Budowlana 1, tel. 513-077-966),

- w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie, ul. kard. S. Wyszyńskiego 6, tel. 533-933-770),

- w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie, ul. Warszawska 15, tel. 513-503-661),

- w Parczewie (woj. lubelskie, ul. Kościelna 77, tel. 511-024-654),

- we Włodawie (woj. lubelskie, ul. Chełmska 20, tel. 504-300-867).

(AN)