Aktualności Centrum Wsparcia

Forum Pomocy

W siedleckim Centrum Pomocy Bliźnim ruszyło Forum Pomocy. To swego rodzaju platforma kontaktowa dla tych, którzy potrzebują pomocy i dla osób, które chcą przekazać dary na rzecz innych.

 

Forum Pomocy to kolejna inicjatywa podjęta przez działające pod skrzydłami siedleckiej Caritas Centrum Pomocy Bliźnim. Dzięki tej platformie w prosty sposób można przekazać komunikat o chęci oddania rzeczy, przedmiotów, które dla danej osoby są już nieprzydatne, a z powodzeniem mogłyby jeszcze posłużyć osobom ubogim, potrzebującym.

 

Platforma Forum Pomocy jest dostępna za pośrednictwem strony www.siedlce.caritas.pl. Po lewej stronie witryny znajduje się zakładka "Forum Pomocy". Wystarczy kliknąć, a następnie wybrać opcję "Potrzebujący" lub "Darczyńcy". Zgłoszenia zapotrzebowania na konkretne przedmioty lub chęci przekazania rzeczy dla potrzebujących można składać osobiście w siedzibie Centrum Pomocy Bliźnim w Siedlcach przy ul. Budowlanej 1, lub pod numerem telefonu 780 061 313.

 

- Chcielibyśmy, aby Forum Pomocy stale się rozwijało i niosło pomoc osobom na terenie miasta, a nawet całej diecezji. Zarówno osoby potrzebujące, jak i darczyńcy, mogą skorzystać z naszej koordynacji w łączeniu ze sobą ludzi w danej potrzebie, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności, anonimowości obu stron - zaznacza Małgorzata Dyńka, koordynator Centrum Pomocy Bliźnim siedleckiej Caritas. - To my jako Centrum Pomocy Bliźnim jesteśmy, aby pomagać, i aby wyjść naprzeciw ludziom potrzebującym pomocy. Może bogaty jest człowiek, który wiele posiada, ale bogatszy jest ten, który cieszy się z tego, co ma, a najbogatszy jest ten, który dzieli się tym, co ma. Pamiętajmy, że wcale nie musimy posiadać wiele, by pomagać bliźnim – dodaje.

 

Najczęściej przekazywane za pośrednictwem platformy przedmioty używane, to m.in.: meble, sprzęt RTV i AGD, ubrania oraz urządzenia, sprzęty, zabawki i ubranka dla dzieci.

 

Centrum Pomocy Bliźnim (CPB) to szczególne miejsce – potrzebujący mogą tu poprosić o pomoc rzeczową, a ofiarodawcy chętnie wyciągają pomocną dłoń i dzielą się swoimi darami. Centrum działa od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00, a w środy w godz. 8:00-18:00. Zadanie jest współfinansowane z budżetu Miasta Siedlce oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Posłuchaj wypowiedzi Małgorzaty Dyńka - Koordynator Centrum Pomocy Bliźnim Caritas Diecezji Siedleckiej

Wróć