Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Maj 2020

Diecezja Siedlecka: Powoli wracają do pełnego działania

Rozpoczął się kolejny etap odmrażania życia społecznego. Do placówek w całym kraju, jak również w Caritas Diecezji Siedleckiej, już wkrótce powrócą osoby z niepełnosprawnościami, dzieci i młodzież. Jak podkreśla wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Paweł Wdówik, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym i pracownikom.

Więcej...

Pomoc dla Eleny Timokhiny

Urodziła się na Syberii. Pracowała tam jako katechetka i organistka, pomagając na misji kapłanowi z diecezji siedleckiej. Miała duży wkład w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Dziś walczy z nowotworem, który każdego dnia odbiera jej siły do życia. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o wsparcie finansowe dla Polki z Rosji – Eleny Timokhiny.

Więcej...

Siedlce: Przekazali 210 tysięcy dla siedleckiego szpitala

Dzięki akcji Caritas Diecezji Siedleckiej pn.: „Księża na szpital” zainicjowanej apelem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy oraz przez kapłanów, a także ogólnopolskiej akcji „Zanurzeni w miłości” udało się zebrać w sumie 210 tysięcy złotych dla Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

Więcej...

Polska: Setna rocznica urodzin papieża Jana Pawła II

Dziś przypada dokładnie 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły. To okazja do rozważania życia Jana Pawła II i – dzięki spuściźnie, jaką po sobie zostawił – szukania w tym trudnym dla nas czasie głębszego sensu.

Więcej...

Skórzec: Wiosna w Warsztacie Terapii Zajęciowej

Doniczki, ziemię oraz sadzonki ziół i kwiatów otrzymali w maju, od swoich instruktorów z Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu, uczestnicy z niepełnoprawnościami. Zestawy do pielęgnacji wraz z instrukcją, jak dbać o zieleń, są częścią zajęć klubowych w czasie zawieszenia działalności tej jednostki.

Więcej...

Siedlce: W Centrum Integracji Społecznej walczą z koronawirusem

Uszyli ponad 10 tysięcy maseczek, przygotowywali posiłki dla ponad 1 tysiąca osób oraz opiekowali się ponad 200 osobami starszymi i niesamodzielnymi. Tak wyglądał pracowity kwiecień w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.

Więcej...

Parczew: „W naszej placówce pracownicy nie próżnują”

Ostatni tydzień w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie jest bardzo pracowity. Mimo, że jednostka z polecenia Wojewody Lubelskiego jest czasowo zawieszona, pracownicy zakasali rękawy i zabrali się do gruntownych porządków.

Więcej...

Komunikat: Jednostki nadal czasowo zawieszone

Kolejne polecenia czasowego zawieszenia działalności jednostek, świadczących codzienne wsparcie takich jak świetlice dla dzieci, warsztaty terapii zajęciowej, w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, ogłosili Wojewoda Mazowiecki i Lubelski. Ograniczenia dotyczą części jednostek w Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

Decyzja Wojewody Mazowieckiego

Decyzja Wojewody Mazowieckiego o czasowym zawieszeniu zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Więcej...

Siedlce: Warsztat Terapii Zajęciowej w dobie koronawirusa

Jakie działania prowadzi siedlecka jednostka, wyspecjalizowana w pomocy osobom z niepełnosprawnościami, kiedy obostrzenia tak znacznie ograniczają jej funkcjonowanie? Pracownicy postanowili, że zaofiarują swoją pomoc w nieco innej postaci. Uczestnicy zaś rozwijają swoje zainteresowania w swoich domach.

 

Więcej...