Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Sierpień 2022

Uratujmy serce Wiktorka

Wiktorek Zawadzki urodził się 3 listopada 2020 roku z jedną z najcięższych wad wrodzonych serca HLHS oraz z nieprawidłowym spływem żył płucnych. Oznacza to, że ma on tylko połowę serduszka, która będzie musiała wystarczyć mu do końca życia. Wymaga on specjalistycznego leczenia, w tym zagranicznej operacji. Gorąco prosimy naszych wspaniałych Darczyńców w imieniu swoim oraz rodziców Wiktorka o wsparcie. Każda złotówka ma znaczenie!

Więcej...

Siedlce: Bezpłatne posiłki dla uchodźców

2160 posiłków będą mogli otrzymać uchodźcy z Ukrainy w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Chopina 10 w Siedlcach, prowadzonym przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Placówka, jako jedna z 14 podmiotów ekonomii społecznej podpisała w tej sprawie umowę z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej. Posiłki będą wydawane od 10 sierpnia 2022 r.

Więcej...

Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców

Plakat Projekt "Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców"Caritas Diecezji Siedleckiej w siedleckim Centrum Integracji Społecznej rozpoczyna projekt "Reintegracja społeczno-zawodowa cudzoziemców" w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2025  „Razem możemy więcej – pierwsza edycja programu aktywizacyjnego dla cudzoziemców na lata 2022-2023”

Więcej...