Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Czerwiec 2021

Caritas: Praca z Parczewa wśród nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie!

Znamy wyniki 18. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. 42 – letnia Grażyna Matejczuk z Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie przygotowała pracę „Bezszelestnie ku słońcu”, która zajęła III miejsce w kategorii: Tkanina i aplikacja.

Więcej...

Parczew: Uczestnicy WTZ biorą udział w arteterapii

Muzykoterapia, choreoterapia, biblioterapia a nawet poznanie specyfiki street art i wspólne wykonanie muralu – to zajęcia, w których już od czerwca 2021 r. będą brały udział osoby z niepełnosprawnościami z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Arteterapię poprowadzą pracownicy Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie.

Więcej...

Biała Podlaska: Prezydent odwiedził Caritas na pikniku

Integracja przy grillu, której towarzyszyła muzyka wykonana na gitarze przez Prezydenta Miasta Biała Podlaska, Michała Litwiniuka – tak wyglądało we wtorek 15 czerwca 2021 r. letnie spotkanie uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Specjalny gość jest nie tylko włodarzem miasta, ale również przyjacielem placówek Caritas, skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. Panu Prezydentowi towarzyszyła Gabriela Kuc-Stefaniuk, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta.

Więcej...

Siedlce: Kiermasz rękodzieła na Dzień Ojca

Rękodzieło, wykonane przez uczestników Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach Caritas Diecezji Siedleckiej, już od dawna jest dostępne na kiermaszach w Galerii Siedlce przy ul. Piłsudskiego 74. Tym razem, w dniach 18-19 oraz 21-26 czerwca 2021 r. będzie można zakupić upominki z okazji nadchodzącego Dnia Ojca.

Więcej...

Kisielany: Warsztat Terapii Zajęciowej miał piknik

Grill, zabawy na świeżym powietrzu, a przede wszystkim integracja – tak wyglądał piknik dla osób z niepełnosprawnościami, który został zorganizowany w środę 9 czerwca 2021 r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kisielanach, prowadzonym przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

Zdjęcie: Beata Kur

Siedlce: Caritas dba o zdrowie dzieci ze Świetlic

Zasady zdrowego odżywiania i wiedza o aktywności fizycznej – na te tematy rozmawiały w maju dzieci – podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej i Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, ze specjalistą – dietetykiem i trenerem personalnym. Spotkania miały charakter edukacyjny, choć nie zabrakło też zabawy.

Więcej...

Caritas Diecezji Siedleckiej: Uczestnicy WTZ jadą żeglować na Mazury

Żeglowanie, śpiew szant przy ognisku i zwiedzanie – to tylko część z atrakcji, jakie czekają na uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i zajęć klubowych WTZ w Skórcu, prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Osoby z niepełnosprawnościami będą pływać na mazurskich jeziorach w dniach 14 -17 czerwca 2021 r. podczas imprezy żeglarskiej „Nieprzetarty Rejs” w Giżycku.

Więcej...

Wyjście do kina

Po wielu miesiącach przerwy mogliśmy w końcu pójść do kina

Więcej...

Caritas: Pudełko Szczęścia na Dzień Dziecka 2021

150 Pudełek Szczęścia z m.in. maskotkami, książkami, grami planszowymi i słodyczami trafią z okazji Dnia Dziecka do dzieci – podopiecznych Caritas Diecezji Siedleckiej, dzięki wsparciu od Caritas Polska i sponsorów. To tylko część z 15 tysięcy pudełek – niespodzianek dla potrzebujących maluchów w całym kraju.

Więcej...

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Wszystkim dzieciom, z okazji Dnia Dziecka, życzymy dużo radości, wspaniałych przyjaźni, spełnienia marzeń. By każdy dzień był okazją do rozwoju ich talentów i pięknej relacji z Panem Jezusem.

Więcej...