Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Sierpień 2020

Siedlce: Caritas przekazała kolejny czek dla Szpitala

Caritas Diecezji Siedleckiej przekazała czek o wartości 10 653 złotych w czwartek 13 sierpnia 2020 r. na rzecz SPZOZ w Siedlcach w ramach akcji zbiórki pieniędzy ph.: „Darowizna na Szpital Miejski w Siedlcach”.

Więcej...

Caritas Polska: Na pomoc Bejrutowi

Miasto wygląda jak strefa działań wojennych, choć to nie wojna jest przyczyną spustoszeń. Ubiegłotygodniowy wybuch chemikaliów w miejscowym porcie spowodował gigantyczne zniszczenia, bez dachu nad głową zostało 300 tys. ludzi. Caritas Polska, we współpracy z Caritas Liban, niesie pomoc poszkodowanym.

Więcej...

Siedlce: "KREATOR ZMIAN"

Caritas Diecezji Siedleckiej w okresie od 01.06.2020 do 31.12.2020 realizuje zadanie publiczne pt.: „KREATOR ZMIAN”, które współfinansowane jest w ramach programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym”.

Więcej...

Diecezja siedlecka: Warsztaty Terapii Zajęciowej wracają po wakacjach

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi na terenie diecezji siedleckiej placówki pobytu dziennego, w których osoby z niepełnosprawnościami odbywają kompleksową rehabilitację zawodową i społeczną. W Warsztatach można rozwijać swoje pasje, integrować się i brać udział m.in. w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. Osobom z niepełnosprawnościami służy również Środowiskowy Dom Samopomocy. Przypomnijmy, gdzie znajdują się te jednostki i kiedy rozpoczynają swoją działalność po przerwie wakacyjnej.

Więcej...

Laptopy

Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymała 6 laptopów, zakupionych przez Caritas Polska we współpracy z fundacją Pro Caritate w ramach akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Nasza placówka otrzymała dwa laptopy. Podopiecznym naszej placówki będą służyły do nauki oraz poszerzania swoich zainteresowań.

Więcej...

Tragedia w porcie w Bejrucie - możesz włączyć się w pomoc!

Ponad 5000 osób zostało rannych, a co najmniej 135 zginęło w wielkim wybuchu w Bejrucie. Caritas Polska uruchamia pomoc dla pogrążonych w żałobie mieszkańców Libanu. Organizacja przeznaczyła na ten cel już 100 tys. zł z własnych środków i rusza ze zbiórką apelując o wsparcie wszystkich przejętych losem poszkodowanych wskutek eksplozji. Caritas Diecezji Siedleckiej dołącza się do apelu!

Więcej...

Pomoc dla Kamila i Beaty Chabierów

Niepełnosprawni 35-letni Kamil Chabiera z Wierzbna (w woj. mazowieckim) i jego starsza siostra Beata niemal nie wychodzą z domu. Cierpią na rdzeniowy zanik mięśni. Choroby sprawiły, że poruszają się na wózkach inwalidzkich i wymagają 24h opieki. Rodzeństwo w potrzebie zwróciło się do Caritas Diecezji Siedleckiej, aby zebrać środki m.in. na zakup auta dostosowanego do ich przewozu (koszt ok. 17 tys. zł), konserwację wózka inwalidzkiego pana Kamila i wymianę w nim drogich akumulatorów oraz wsparcie finansowe potrzebne na pokrycie codziennych wydatków. Razem możemy im pomóc!

 

Więcej...

Koniec roku 2019/2020

W czwartek 30 lipca br. w naszej placówce odbył się poczęstunek pożegnalny dla dzieci, które uczęszczały na zajęcia w naszej świetlicy przez rok 2019/2020. Nasi podopieczni przez miesiąc będą odpoczywać, by we wrześniu wrócić ochoczo i z entuzjazmem na zajęcia.

Więcej...