Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Lipiec 2012

Wakacyjna wyprawa do Zakopanego

W dniach 23-27 lipca uczestnicy, terapeuci i rodzice podopiecznych WTZ w Parczewie wyjechali na wymarzoną wycieczkę wakacyjną do Zakopanego. W programie wycieczki nie brakowało atrakcji.

Więcej...

Film „Barwy Broku w oczach dziecka”

Film „Barwy Broku w oczach dziecka” stanowi podsumowanie projektu pod takim samym tytułem, realizowanym w ramach akcji wakacyjnej przez Caritas Diecezji Siedleckiej, a współfinansowanym ze środków uzyskanych w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej...

„Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych: Pozaszkolne programy z zakresu profilaktyki uniwersalnej dla dzieci i młodzieży” - podsumowanie projektu

W okresie od 18.07.2012r. do 27.07.2012r. dzieci z terenu województwa lubelskiego odpoczywały w ramach realizacji zadania pod nazwą: „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych: Pozaszkolne programy z zakresu profilaktyki uniwersalnej dla dzieci i młodzieży”

Więcej...

„Po zdrowie i uśmiech” – podsumowanie projektu dofinansowanego przez Urząd Miasta Siedlce

27 lipca zakończył się wypoczynek letni dla 90 dzieci i młodzieży z terenu miasta Siedlce, w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas 2012, dofinansowany przez Urząd Miasta Siedlce.

Więcej...

Liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa - spotkanie pracowników i wolontariuszy siedleckiej Caritas

W liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, 25 lipca, pracownicy Caritas  i wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas modlili się w intencji ks. Krzysztofa Hapona, dyrektora siedleckiej Caritas. Była to także okazja do złożenia życzeń i wspólnych rozmów.

Więcej...

Siedlecka Caritas - w ramach WAC - realizuje projekt współfinansowany ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społeczej w Lublinie.

W okresie od 18.07.2012r. do 27.07.2012r. Caritas Diecezji Siedleckie realizuje projekt pod nazwą: „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych: Pozaszkolne programy z zakresu profilaktyki uniwersalnej dla dzieci i młodzieży – organizacja wypoczynku letniego dla dzieci z terenu województwa lubelskiego”

Więcej...

Zakończył się II turnus „Wakacji z apostołami”, zorganizowanych przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Broku nad Bugiem

- Zapamiętam radość dzieciaków a także chęć bycia razem i tworzenia wspólnoty, która z każdym dniem coraz bardziej się zawiązywała. Działo o się to nie tylko poprzez zawiązywane przyjaźnie ale też budowanie jedności na co dzień – mówi ks. Jacek Guz, opiekun duchowy II turnusu kolonii siedleckiej Caritas. – Obrazem wielkiego dobrodziejstwa, które dokonało się w sercach dzieci, była Eucharystia kończąca turnus, będąca dziękczynieniem Panu Bogu za przeżyty czas, światło i ludzi, których nam dał; Eucharystia przeżywana przez uczestników bardzo żywo i aktywnie – dodaje.

Więcej...

„Barwy Broku w oczach dziecka” w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas 2012r

W okresie od 09 do 18 lipca 2012r. Caritas Diecezji Siedleckiej realizowała projekt, polegający na organizacji wypoczynku letniego w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym „Dawid” w Broku. Projekt skierowano do 135 dzieci z terenu województwa lubelskiego. Współfinansowany był ze środków uzyskanych w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej...

Podsumowanie projektu "Na wakacje po uśmiech 2012"

Pod hasłem: „Na wakacje po uśmiech”- program profilaktyczno-terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich województwa mazowieckiego, pochodzących z rodzin niewydolnych wychowawczo, dotkniętych skutkami alkoholizmu, podczas trwania Wakacyjnej Akcji Caritas 2012r., w okresie od 30 czerwca do 09 lipca br w Ośrodku Kolonijno – Wypoczynkowym w Broku odbył się turnus kolonijny. Uczestniczyło w nim 135 dzieci z terenu województwa mazowieckiego, których odpoczynek został dofinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego

Więcej...

WYRÓŻNINIE DLA WTZ Z PARCZWA NA VIII OGÓLNOPOLSKIM INTEGRACYJNYM FESTIWALU „GWIAZDY DZIECIOM”

Karolina Białek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie zdobyła wyróżnienie w konkursie wokalnym na VIII Ogólnopolskim Integracyjnym Festiwalu „Gwiazdy Dzieciom”.

Więcej...