Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wrzesień 2012

Podsumowano projekt unijny „ZAZ – drogą na otwarty rynek pracy”

W siedleckim Zakładzie Aktywności Zawodowej 18 września odbyła się konferencja, w trakcie której podsumowano unijny projekt „ZAZ –drogą na otwarty rynek pracy”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego wartość szacuje się na kwotę 1 mln 284 tys. zł.

Więcej...

I Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo, Ośrodek „Misericordia” Caritas Warsztat Terapii Zajęciowej zaprasza do wzięcia udziału w I Festiwalu Filmowym Twórczości Osób Niepełnosprawnych, motywem przewodnim tegorocznego festiwalu i tematem filmów jest hasło „niepełnoSPRAWNI i sport”.

Więcej...

„Najpiękniejszy Bałtyk Jesienią” – turystyka nie zna granic

Caritas Diecezji Siedleckiej w okresie od 01.09.2012r. do 30.09.2012r. realizowała zadanie publiczne pod nazwą: Organizowanie regionalnych imprez kulturalnych, sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach, w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego pod tytułem – „Najpiękniejszy Bałtyk Jesienią” – turystyka nie zna granic”

Więcej...

BIESIADA INTEGRACYJNA

5 września 2012r. podopieczni i terapeuci Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie gościli na Biesiadzie Integracyjnej w Domu Pomocy Społecznej w Kalince.

Więcej...

KOLONIE DLA DZIECI UCHODŹCÓW - 10. dniowy turnus integracyjny w Orzyszu dla dzieci uchodźców

W dniach 20-30 sierpnia 2012r. w Orzyszu odbyła się kolonia integracyjna dla 30 dzieci uchodźczych. Koloniści na co dzień mieszkają w Białej Podlaskiej, Lublinie i Białymstoku, gdzie chodzą do polskich szkół i przedszkoli. Z Centrum Migrantów i Uchodźców w Białej Podlaskiej uczestniczyło 7 dzieci, które mieszkają w Zalesiu i Wohyniu.

Więcej...

ZAJĘCIA DLA DZIECI CUDZOZIEMCÓW

Od 2 sierpnia 2012 r., w każdy czwartek, w godzinach od 10.00 do 14.00 pracownicy CPMiU organizują zajęcia dla dzieci cudzoziemców w Ośrodku dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej. Na zajęcia mogą przyjść wszystkie zainteresowane dzieci.

Więcej...

WYPRAWA DO ŁEBY

W dniach 25.08 – 01.09.2012r. nasz Warsztat Terapii Zajęciowej spędził kilka dni w Ośrodku Rehabilitacyjnym ZDROWTEL w Łebie.

Więcej...

BADANIA GRUPY AGDM

Pracownicy Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom 4 i 5 lipca 2012 wzięli udział w badaniach grupy AGDM, w otwartych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Kolonii Horbów i Białej Podlaskiej oraz w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców i Areszcie w Celu Wydalenia. Badania przeprowadzono także wśród cudzoziemców, posiadających już - jedną z trzech - form ochrony na terytorium Polski. Celem badań była weryfikacja podstawowych potrzeb poszczególnych grup cudzoziemców, co w konsekwencji ma doprowadzić do wyeliminowania pojawiających się problemów.

Więcej...

Caritas i polityka względem uchodźców – konferencja w Berlinie

Caritas Berlin we współpracy z Caritas Polska, w dniach 19-21 czerwca 2012r zorganizowały konferencję pt. “Ochrona uchodźców a Dublin II: Wyzwania dla Kościoła, instytucji, organizacji pozarządowych i społeczeństwa”.

Więcej...

Konferencja podsumowującą projekt „ZAZ drogą na otwarty rynek pracy” - zapowiedź

W dniu 18 września 2012 roku w godzinach od 10:30 do 15:00 w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Chopina 10 w Siedlcach odbędzie się konferencja podsumowującą projekt „ZAZ drogą na otwarty rynek pracy”, realizowany przez Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej...