Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Listopad 2012

Legenda o Warszawie

W czwartek 22 listopada gościło u nas Studio Małych Form Teatralnych ART – RE z Krakowa. Artyści już po raz kolejny zawitali do Warsztatu. Tym razem wystawili poetycką wersję legendy Warsie i Sawie – założycielach Warszawy.

Więcej...

Zaproszenie na "Dzień Wolontariusza"

Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach zaprasza wspierających ją wolontariuszy na "Dzień Wolontariusza", który odbędzie się 7.12.2012r.

Więcej...

Szkolenie dla opiekunów i asystentów Szkolnych Kół Caritas działających w Diecezji Siedleckiej

Dnia 15.11.2012 br. odbyło się szkolenie dla opiekunów i asystentów Szkolnych Kół Caritas działających w Diecezji Siedleckiej, które poprowadził Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski wraz z zastępcą ks. Marcinem Gochnio. Uczestniczyło w nim ok. 40 osób.

Więcej...

Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Siedleckiej

14 listopada br. odbyło się spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Siedleckiej działających na terenie miasta Siedlce, które poprowadził  Dyrektor Caritas ks. Marek Bieńkowski wraz zastępcą  ks. Marcinem Gochnio.

Więcej...

Lublin – dawniej i dziś wycieczka edukacyjno – rekreacyjna

W poniedziałek 19.11.2012r. piętnaścioro dzieci ze świetlicy Caritas w Parczewie miało okazję zwiedzić tajemnicze i urokliwe podziemia Lublina, które znajdują się pod Starym Miastem.

Więcej...

CYKLICZNE ZAJĘCIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM

Przez listopad, w porozumieniu z Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną, młodzież ze Świetlicy Caritas w Parczewie bierze udział w cyklu zajęć z doradcą zawodowym.

Więcej...

Wernisaż fotograficzny w PDK-u

W dniu 13 listopada grupa podopiecznych wraz z terapeutami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie odwiedziła Parczewski Dom Kultury, w którym prezentowany był wernisaż fotograficzny FOTO KLUBU PARCZEW.

Więcej...

VII Integracyjny Przegląd Aktywności Artystycznej w Ostrowie Lubelskim

Dnia 9 listopada odbył się VII Integracyjny Przegląd Aktywności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Moja Sztuka - Moje Życie”. Przegląd jak co roku odbył się w Ostrowie Lubelskim, a organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „PRO EDUCATIO”.

Więcej...

I Przegląd Pieśni Patriotycznej „Jestem Polakiem” w Szumowie

Dnia 15 listopada 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie odbył się I Przegląd Pieśni Patriotycznych pod hasłem „Jestem Polakiem”. Organizatorami I Przeglądu Pieśni Patriotycznej byli: Warsztat Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMPN w Szumowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Szumowie.

Więcej...

Msza Święta z okazji imienin księdza Marcina Gochnio

W poniedziałek 12 listopada 2012r. w kaplicy w budynku Caritas Diecezji Siedleckiej miała miejsce Msza Święta z okazji imienin naszego księdza Marcina Gochnio – Wicedyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...