Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Grudzień 2012

Spotkanie Opłatkowe

Dnia 20.12.2012r. w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla Uczestników, rodziców i opiekunów oraz kadry.

Więcej...

WIELKA UROCZYSTOŚĆ BOŻONARODZENIOWA

Jak co roku, nasza świetlica w okresie świąt Bożego Narodzenia przygotowuje duże uroczyste spotkanie opłatkowe. Jest to dla nas wszystkich ogromne wydarzenie, dlatego już od listopada wszystkie dzieci ćwiczyły swoje role do jasełek, którymi rozpoczęliśmy nasz niezwykły wieczór.

Więcej...

„Ogólnopolska Zbiórka Żywności” - podsumowanie

W dniach 14 - 15.12.2012r. odbyła się „Ogólnopolska Zbiórka Żywności” – na terenie całej Diecezji Siedleckiej – organizowana przez Caritas Polska.

Więcej...

Wystawa Felix

W tym roku w ramach wdzięczności za zainteresowanie, wielkie serce i pomoc w postaci wędliny na kanapki dla naszych podopiecznych postanowiliśmy wspólnie z dziećmi przygotować wystawę świąteczną do sklepu FELIX.

Więcej...

Zabawa Andrzejkowa

29 listopada w naszej świetlicy odbyła się zabawa andrzejkowa. Już dzień wcześniej dzieci przy pomocy wychowawczyń przygotowały salę, wynosząc niepotrzebne stoliki i strojąc pomieszczenie kolorowymi balonami i światełkami.

Więcej...

Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej

Tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia w Parku Handlowym ARCHE mieszczącym się przy ul. Brzeskiej 134 w Siedlcach odbyły się XV Targi Rękodzieła Artystycznego. Tegoroczne targi zgromadziły wystawców z Siedlec i okolic, a także Warszawy, Łodzi, Radomia, Olsztyna,  Białegostoku, Lublina oraz z Ukrainy.

Więcej...

Z wizytą w Warszawie

5 grudnia br. nasz Warsztat Terapii Zajęciowej wyruszył wczesnym rankiem do Warszawy. Nasza podróż do stolicy Polski miała dwa cele. Pierwszym była wizyta w siedzibie Polskiego Radia mieszczącego się przy Al. Niepodległości 77/85.

Więcej...

Andrzejki w WTZ

 Dnia 28 listopada 2012r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie odbyły się, jak co roku konkursy i zabawy z okazji „Andrzejek”.

Więcej...

„TEN SAM ŚWIAT” - Koncert Integracyjny

Dnia 27 listopada 2012r. w Siedlcach – stolicy naszej Diecezji odbył się już po raz dwunasty Koncert Integracyjny „Ten Sam Świat”. W sali Centrum Kultury i Sztuki zgromadzili się uczestnicy 28 placówek: przedszkoli integracyjnych, szkół integracyjnych przez gimnazjum integracyjne, po warsztaty terapii zajęciowej i środowiskowe domy samopomocy.

Więcej...

XIX Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

To najstarsza inicjatywa Caritas polegająca na rozprowadzaniu świec w okresie Adwentu, których obecność na wigilijnym stole stała się już tradycją w wielu polskich domach.

Więcej...