Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Styczeń 2013

Wolontariat międzynarodowy to moje nowe życie! [wywiad]

Dokładnie sześć miesięcy temu Joasia wsiadła w pociąg Berlin-Warszawa Express i wyjechała na roczny wolontariat do Niemiec. Od tamtego czasu pracuje w domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Więcej...

Konkurs plastyczny Łuków 2013

„Moje miasto za 100 lat” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Łukowie działający przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji”.

Więcej...

Wystawa o Apolinarym Nosalskim

W dniu 18.01.2013r. uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy poświeconej lokalnemu literatowi Apolinaremu Nosalskiemu (1930-2005). Organizatorem wystawy była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie. Wystawa była zatytułowana „Nasz Regionalista”.

Więcej...

Przegląd kolęd i pastorałek

W dniu 17.01.2013r. grupa uczestników Warsztatu została zaproszona na „Integracyjny Przegląd Kolęd i Pastorałek”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sosnowicy oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie.

Więcej...

„Rodzinne Kolędowanie”

Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie otrzymała zaproszenie do Sosnowicy na Powiatowe Prezentacje Kolęd i Pastorałek „RODZINNE KOLĘDOWANIE”, zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury w Parczewie, Wójta Gminy Sosnowica i Gminny Ośrodek Kultury w Sosnowicy.

Więcej...

Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Siedleckiej

Msza Święta pod przewodnictwem ks. Marka Bieńkowskiego dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej, rozpoczęła 17 stycznia doroczne spotkanie Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

Nie mówimy „Żegnaj”, tylko „Do zobaczenia”!

10 stycznia w Centrum Wolontariatu odbyło się uroczyste podziękowanie za pracę Marzenie Pastor, dotychczasowemu koordynatorowi wolontariatu przy Caritas Diecezji Siedleckiej. Choć smutno nam, że tak szybko kończy się wspólna przygoda w CW, to jednak pozostaną piękne wspomnienia i owoce wytrwałej pracy.

Więcej...

Wigilia w Centrum Charytatywno – Duszpasterskim

W sobotę, 24 grudnia o godz. 16.00 w Centrum Charytatywno – Duszpasterskim Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski spotkał się na wieczerzy wigilijnej z osobami, które chciały ten szczególny dzień przeżyć z Pasterzem Diecezji.

Więcej...

Spotkanie Wigilijne w WTZ

W środę 19 grudnia obchodziliśmy 7 rocznicę powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie, połączoną z bożonarodzeniowym spotkaniem opłatkowym. Na uroczystości zostali zaproszeni: proboszcz parafii ks. Tadeusz Lewczuk i dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski oraz Rodzice i Goście.

Więcej...

Wizyta przedstawicieli KWPSP

Po spotkaniu Wigilijnym i odwiedzinach św. Mikołaja na nasze dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka. 21.12.2012r. świetlicę odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie, przynosząc ze sobą dwa wielkie pudła, w których znajdowały się paczki ze słodyczami.

Więcej...