Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Luty 2013

Spotkanie doradcy międzykulturowego i prawnika z przedstawicielem Radia Podlasia

Dnia 6 lutego w Centrum miało miejsce spotkanie doradcy międzykulturowego i prawnika z przedstawicielem Radia Podlasia.

Więcej...

4 Indywidualne Plany Działania

W miesiącu lutym podpisane zostały z cudzoziemcami 4 Indywidualne Plany Działania . Rodziny objęte Indywidualnym Planem Działania będą korzystały z pomocy rzeczowej – leki, odzież , środki czystości. W miesiącach letnich dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w turnusie integracyjnym – koloniach jak również będą zakupione podręczniki oraz wyprawki szkolne.

Więcej...

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Po raz kolejny Ośrodek Interwencji Kryzysowej Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W dniach 25 luty – 02 marca 2013 r. odbędzie się kolejna edycja akcji, która ma na celu pomoc osobom pokrzywdzonym różnymi rodzajami przestępstw. Przez cały tydzień, organizowane będą spotkania ze specjalistami, którzy bezpłatnie udzielają porad prawnych i psychologicznych.

Więcej...

Atrakcyjne ferie

Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie, jak co roku zorganizowała dla swoich podopiecznych zimowisko, przygotowując, na każdy wspólnie spędzony dzień, zajęcia, których celem była nie tylko dobra zabawa, ale również nauka. Na tegoroczne ferie zapisało się 24 dzieci.

Więcej...

Bezpieczeństwo na drodze

14 lutego br. w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej gościł funkcjonariusz WRD Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze.

Więcej...

Caritas podpisały Deklarację Fundraisingu

Pierwsza Ogólnopolska Konferencja "Fundraising - profesjonalne metody pozyskiwania funduszy dla Caritas w Polsce" już za nami.

Więcej...

WITAMY!!!!!

11 lutego 2013r. w województwie lubelskim rozpoczęły się ferie zimowe. Świetlica w Parczewie, jak co raku, organizuje swoim podopiecznym zajęcia, których celem jest zorganizowanie wolnego czasu w sposób kreatywny i wesoły.

Więcej...

Bal w medyku

11 lutego 2013 r. w Zespole Medycznym Szkół Policealnych im. prof. Zbigniewa Religi w Siedlcach odbył się Integracyjny Bal Karnawałowy. Organizatorem tegorocznego balu, w którym udział wziął również nasz WTZ Siedlce był Środowiskowy Dom Samopomocy działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Siedlcach.

Więcej...

Bal Karnawałowy w WTZ Siedlce

Dnia 31.01.2013r. w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej odbył się Bal Karnawałowy. W tegorocznym balu udział wzięli Uczestnicy oraz terapeuci z naszego WTZ oraz zaproszeni goście z Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Skórca i Mińska Mazowieckiego.

Więcej...

Bal 2013 w Szkole Podstawowej nr 5

Piątkowy wieczór - 25.01.2013r. - nasz WTZ Siedlce spędził na balu karnawałowym w Szkole Podstawowej nr 5 im. Władysława Rawicza w Siedlcach. Organizatorem tegorocznego balu był Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i osób z autyzmem z Siedlec.

Więcej...