Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Marzec 2013

Poszukiwanie mieszkania dla beneficjentów

W miesiącu marcu oprócz świadczonej pomocy socjalnej, rzeczowej oraz prawniczej szukaliśmy również mieszkania dla beneficjentów. W marcu pierwszy raz w tym roku zgłosiła się do nas beneficjenta w sprawie pomocy w znalezieniu mieszkania.

Więcej...

Kiermasze

Kiermasze to jedna z form dzięki której nasz Warsztat Terapii Zajęciowej z Siedlec może zaprezentować społeczeństwu swoje prace artystycznych

Więcej...

69 Tydzień Miłosierdzia

Komisja Charytatywna Konferencji Episkopatu Polski postanowiła, że obchodom 69. Tygodnia Miłosierdzia w okresie 7-13 kwietnia 2013 roku będzie towarzyszyć hasło: „Wiara żywa uczynkami”. Hasło to nawiązuje do obchodzonego obecnie w Kościele powszechnym Roku Wiary oraz tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, którego głównym celem jest wzmocnienie świadectwa polskich katolików wobec ludzi niewierzących w Boga.

Więcej...

WIELKA PALMA WIELKANOCNA

Jak co roku w Parafii św. Jana Chrzciciela, przy której mieści się Świetlica Caritas w Parczewie, w Niedzielę Palmową odbywa się konkurs na największą „palmę”.

Więcej...

Spotkanie Wielkanocne

Dnia 26 marca w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej odbyło się spotkanie Wielkanocne. Przy stole Wielkanocnym spotkali się rodzice, Uczestnicy oraz kadra WTZ Siedlce. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy, po której Pani Katarzyna Pieniak – Kierownik WTZ Siedlce w imieniu swoim oraz kadry złożyła wszystkim przybyłym życzenia.

Więcej...

Tornister Pełen Uśmiechów

Catitas Diecezji SIedleckiej od wielu lat prowadzi kampanię „Tornister Pełen Uśmiechów”.  W 2013 roku rozda ponad 300 tornistrów. W akcję będzie zaangażowana młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

XV POWIATOWY PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH

15 marca w Milanowie, odbył się przegląd teatrów i widowisk teatralnych, w którym wzięły udział dzieci i młodzież z terenu gminy Parczew i gminy Milanów.

Więcej...

Boccia

15 marca br. w naszym WTZ Siedlce gościł Pan Ryszard Kałamarz – instruktor podnoszenia ciężarów, kulturystyki oraz sędzia Bocci. Celem wizyty naszego gościa było zaprezentowanie oraz przybliżenie nam zasad gry BOCCIA.

Więcej...

Podsumowanie Wielkanocnej Zbiórki Żywności

W dniach 8-9 marca br. na terenie naszej Diecezji w poszczególnych miejscowościach: Siedlce, Biała Podlaska, Parczew, Międzyrzec Podlaski, Łomazy, Ryki, Żelechów, Dęblin i Włodawa przeprowadzona została Wielkanocna Zbiórka Żywności.

Więcej...

Magazyn Caritas Diecezji Siedleckiej

Często ktoś mnie pyta: Czym sie zajmuje Caritas? Co robicie? W jednym zdaniu trudno odpowiedzieć na te pytania.

 

Co robimy? Caritas Diecezji Siedleckiej od ponad 20 lat realizuje swoja misje na obszarze diecezji na wielu płaszczyznach. Prowadzimy jadłodajnie, świetlice dla dzieci, pracujemy z osobami niepełnosprawnymi, z ludźmi starszymi, organizujemy pomoc doraźna, stypendia, kolonie.

Więcej...