Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Maj 2013

WTZ Siedlce u przyjaciół w Skórcu

16.05.2013r. korzystając z zaproszenia naszych przyjaciół z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Skórcu z samego rana wyruszyliśmy na spotkanie.

Więcej...

WTZ Siedlce na Jarmarku św. Stanisława

W dniach 10 – 11 maja br. w centrum Siedlec odbył się już po raz VI Jarmark św. Stanisława. Impreza ta miała charakterze targowo – wystawowy, na którym ponad 100 wystawców prezentowało swoje wyroby m.in. ekologiczną żywność czy wyroby rękodzieła artystycznego.

Więcej...

Zakład Aktywności Zawodowej jest partnerem programu „Rodzina 3 plus”

Od dnia 24 maja 2013 roku Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach jest partnerem programu „Rodzina 3 plus”. Zapraszamy osoby biorące udział w programie do korzystania z promocji i ulg.

Więcej...

Zaproszenie do udziału w konkursie z okazji „Dnia Uchodźcy”

Caritas Polska oraz Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom zapraszają do udziału w konkursie organizowanym z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Migranta i Uchodźcy pt. „MOJE PIERWSZE DNI W POLSCE”

Więcej...

„Nie bądź obojętny – pomagaj” - wsparcie osób współuzależnionych z terenu województwa mazowieckiego

W okresie od 01.05.2013r. do 30.11.2013r. Caritas Diecezji Siedleckiej realizuje projekt pod nazwą: Wspieranie i realizacja programów skierowanych do osób współuzależnionych - „Nie bądź obojętny – pomagaj” - wsparcie osób współuzależnionych z terenu województwa mazowieckiego przez Caritas Diecezji Siedleckiej

Więcej...

Majowy Piknik w Skórcu

W dniu 16.05.2013 r. odbył się piknik dla uczestników i pracowników WTZ w Siedlcach oraz Skórcu. Podczas pikniku było wiele konkursów i zabaw, tych czysto sportowych a także integracyjnych.

Więcej...

Koncert Poetycki

17 maja, już po raz drugi mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszych progach wspaniałych Parczewiaków. Mowa oczywiście o Marcinie Danielu Kowalczyku, Andrzeju Chodackim i Lechosławie Tarkowskim – czyli trzech muszkieterach poezji (jak z uśmiechem mówi o sobie i kolegach pan Andrzej), „a szpadami naszymi słowo” – dodaje.

Więcej...

„FARMA ILUZJI”

16 maja 2013r. dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Parczewie, w ramach „Dnia Dziecka”, została zorganizowana wycieczka do „Farmy Iluzji”.

Więcej...

„Śpiewający słowik”

14 maja 2013r. w Hotelu „ORION” w Parczewie odbyły się Powiatowe Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Organizatorami tegorocznych eliminacji była Powiatowa Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Parczewie oraz Parczewski Dom Kultury.

Więcej...

BIBLIOTERAPIA W WARSZTACIE TERAPII ZAJĘCIOWEJ W PARCZEWIE

Nie każdy może wie, że rok 2013 jest rokiem Juliana Tuwima. To jeden z powodów, dla których 15-tego maja w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie pochyliliśmy się nad utworami tego poety. Oczywiście wszystko za sprawą i dzięki współpracy z Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną w Parczewie...

Więcej...