Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Czerwiec 2013

Jubileusz 5-lecia funkcjonowania Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej

27 czerwca 2013r. Zakład Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej obchodził jubileusz pięciolecia funkcjonowania. Uroczystość odbyła się w siedzibie Zakładu Aktywności Zawodowej w Siedlcach przy ulicy Chopina 10 o godz. 11:00.

Więcej...

Zakończenie roku pracy Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie

27 czerwca 2013 roku zakończyliśmy rok pracy na świetlicy, dzieci z radością przywitały wakacje. Chcąc uczcić to wydarzenie wszyscy wybraliśmy się na kilkugodzinną wycieczkę do Białki.

Więcej...

Dzieci Polonijne na wakacjach z Caritas

W okresie od 1 marca do 31 października 2013 w ramach projektu: „Nie ma dzieci, są ludzie” – wpływ kultury polskiej i języka polskiego na kształtowanie postaw u dzieci polonijnych” wypoczywać będą w Polsce dzieci polonijne ze Wschodu. Dzieci pochodzą często z ubogich rodzin, których nie stać na zorganizowanie dzieciom wakacji.

Więcej...

Grupa IMPULS z wizytą w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Siedlcach

24 czerwca w ramach integracji nasz WTZ Siedlce odwiedziła grupa IMPULS. W skład wspomnianej grupy wchodzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Jana Pawła II z Siedlec. Młodzi aktorzy pod opieką Pani Iwony Moskwiak wystąpili dla nas ze spektaklem słowno – tanecznym „Co nam w duszy gra”.

Więcej...

Biblioterapia w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

21 czerwca 2013 roku gościliśmy po raz kolejny pana Mariana Kowalskiego z Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie, ze swoją autorską wystawą pt. „Nasz Regionalista” o Apolinarym Nosalskim. W mistrzowski sposób połączył wymiar słowa z wystawą, będącą tłem podróży, którą zatytułował „Pamięć o przeszłości, spojrzenie w przyszłość...”

Więcej...

"Sprawa Trio Trombini" w Warsztatcie Terapii Zajęciowej w Siedlcach

W miniony czwartek - 20 czerwca - nasz WTZ Siedlce odwiedziła grupa teatralna JEDYNKA. Wspomniane koło teatralne działa przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Siedlcach, a w jego skład wchodzą uczniowie klasy Ie.

Więcej...

Dzień skupienia Pracowników Caritas Polska

Dnia 20 czerwca miało miejsce kolejne już skupienie Pracowników Caritas Polska, będące jednym z punktów formacji jej pracowników. W jego przeżycie włączyli się również przedstawiciele naszej diecezji.

Więcej...

Konferencja „Człowiek w systemie pomocy społecznej...”

17 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Siedlcach miały miejsce uroczystości Odpustowe ku czci św. Brata Alberta, w których i nasz WTZ Siedlce wziął udział. Wspomnianą uroczystość poprzedziła konferencja p.t. „Człowiek w systemie pomocy społecznej na przykładzie wybranych siedleckich instytucji pomocowych”.

Więcej...

Wizyta duszpasterska Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego w Warsztacie Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

W dniach 16-18 czerwca 2013 r. ma miejsce wizytacja duszpasterska Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego w parafii Św. Jana Chrzciciela w Parczewie. Jednym z punktów tej wizytacji było spotkanie z uczestnikami i kadrą Warsztatu Terapii Zajęciowej, które miało miejsce na starej plebanii 18 czerwca.

Więcej...

„Być dobrym jak chleb”

12 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach już po raz kolejny odbył się Koncert pod hasłem „Być dobrym jak chleb”. XI Edycja Koncertu zoorganizowana została przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej oraz Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku Lackim.

Więcej...