Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Lipiec 2013

Tuż przed wakacjami w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie

I nadeszły wakacje! Po całym roku wytężonej pracy mamy wreszcie zasłużony odpoczynek. Uroczyste zakończenie świętowaliśmy 30 lipca. W celu podsumowania roku i integracji wszystkich pracowni wyszliśmy do Neonówki.

Więcej...

Turnus II Wakacyjnej Akcji Caritas już za nami! - podsumowanie

W dniach 17-26.07.2013 r. odbył się kolejny już w tym roku, turnus kolonijny WAC w Ośrodku Wypoczynkowym w Broku. Brało w nim udział 135 dzieci z województwa lubelskiego.

Więcej...

Piękno otacza nas wszędzie – krajoznawstwo i turystyka podczas „Wakacyjnej Akcji Caritas 2013r.”

W okresie od 17.07.2013r. do 26.07.2013r. Caritas Diecezji Siedleckiej w partnerstwie z Urzędem Gminy w Sadownem realizowała projekt, który polegał na organizacji letniego wypoczynku w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym w Broku.

Więcej...

"Wypoczynek letni w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej..." - podsumowanie

Podczas tegorocznej Wakacyjnej Akcji 2013 Caritas Diecezji Siedleckiej 20 dzieci brało udział w projekcie pod nazwą: "Wypoczynek letni w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 700 zł na każdego uczestnika”.

Więcej...

Pierwszy turnus kolonijny w Broku – podsumowanie

W wypoczynku w okresie od 8 do 17 lipca 2013r. brało udział 90 dzieci z terenu miasta Siedlce oraz z terenu województwa lubelskiego: Parczewa, Zalesia, Konstantynowa, Sosnowicy, a także z województwa mazowieckiego: z Łosic.

Więcej...

Biblioterapia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie: „ASYŻ – miasto, które wciąż się uśmiecha…”

W ten sposób pan Marian Kowalski rozpoczął prezentację multimedialną przygotowaną na biblioterapię o Św. Franciszku, która odbyła się w czwartkowe przedpołudnie, 18 lipca 2013 roku, w naszym Warsztacie. Przybliżył nam postać tego wielkiego Świętego.

Więcej...

Niecodzienne formy terapii w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie

Zgodnie z poniedziałkową zapowiedzią środa w naszym Warsztacie była dniem spędzonym pod hasłem „Profesjonalny makijaż, profesjonalna fotografia”. Chwilę po 9:00 wszystko się rozpoczęło. Pan Stanisław Waszkiewicz zabrał chłopaków na pierwszy rzut fotografowania.

Więcej...

Przerwa wakacyjna w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach

W dniach od 15.07.2013 r. do 16.08.2013 r. Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach będzie zamknięty ze względu na przerwę wakacyjną. Zajęcia wznowione zostaną 19.08.2013 r.

Więcej...

W plenerze… - Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie

Nowy dzień, nowy tydzień. Można by powiedzieć, że dzień jak co dzień, ale nic bardziej mylnego. Dziś swój czas poświęcił nam pan Stanisław Waszkiewicz, tato jednego z naszych uczestników. Przybył do nas obwieszony pokrowcami i z plecakiem pełnym skarbów.

Więcej...