Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Sierpień 2013

Film i ulotka promująca Sadowne

Podczas projektu realizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej w partnerstwie z Urzędem Gminy Sadowne 135 dzieci z terenu województwa lubelskiego wspólnie z osobami prowadzącymi zajęcia stworzyły film i ulotkę promującą Sadowne i okolice.

Więcej...

Podsumowanie Wakacyjnej Akcji Caritas 2013. Podziękowania.

Wakacyjna Akcja Caritas 2013 obyła się w 5 turnusach. Uczestniczyło w niej około 600 dzieci oraz 60 wolontariuszy. Dzieci wypoczywały w Ośrodku Wypoczynkowym "Dawid" w Broku.

Więcej...

Wycieczka na Mazury Warsztatu Terapii Zjęciowej w Siedlcach

W środowy poranek w dnach 21 – 23 sierpnia nasza placówka wyruszyła na 3 dniową wycieczkę. Celem naszej podróży była Kraina Wielkich Jezior Mazurskich.

Więcej...

Podziękowania dla Neoprezbiterów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej

Caritas Diecezji Siedleckiej pragnie serdecznie podziękować tegorocznym Neoprezbiterom Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej za przekazanie artykułów szkolnych i zabawek. Z otrzymanych materiałów Centrum Wolontariatu przygotowało wyprawki szkolne dzieciom z projektu „Po domach”.

Więcej...

Wypoczynek dzieci z terenu gminy Siedlce współfinansowany ze środków Urzędu Gminy w Siedlcach - podsumowanie

W okresie od 13 do 22 sierpnia 2013r. w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym „DAWID” w Broku wypoczywało 45 dzieci, które brały udział w projekcie pod nazwą: Kolonie profilaktyczne dla dzieci i młodzieży - Wypoczynek dzieci i młodzieży z terenu gminy Siedlce podczas „Wakacyjnej Akcji Caritas 2013r.”

Więcej...

Podsumowanie projektu „Nie ma dzieci, są ludzie...”

Projekt realizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej w okresie od 01.03 2013 – 31.10.2013 pod nazwą: „Nie ma dzieci, są ludzie – wpływ kultury polskiej i języka polskiego na kształtowanie postaw u dzieci polonijnych”

Więcej...

Wypoczynek dzieci dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie - podsumowanie

W okresie od 04.08.2013r. do 13.08.2013r. odbył się wypoczynek letni dla dzieci z terenu województwa lubelskiego w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą: „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych...

Więcej...

Podsumowanie projektu „Na wakacje po uśmiech 2013”

W okresie od 26.07.2013r. do 04.08.2013r. w Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym w Broku odbył się turnus dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Więcej...

Podsumowanie programu "Perfecta – Mój Talent – edycja 2013"

W lipcu 2013 roku Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas w Parczewie brała udział w programie charytatywnym Perfecta – Mój talent prowadzonym przez Fundację Przyjaciółka.

Więcej...

„LATO Z TUWIMEM” w Bibliotece Miejskiej w Siedlcach

Dnia 2 sierpnia 2013r. dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Siedlcach wraz z wychowawcami udały się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia, których tematem był Julian Tuwim i jego twórczość.

Więcej...