Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wrzesień 2013

„Siedlce, Podlasie i Anioły” 2013

Od dnia 25 września br. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach można podziwiać prace osób niepełnosprawnych biorących udział w XI edycji konkurs plastycznego „Siedlce, Podlasie i Anioły”.

Więcej...

„Dożywianie z Carrefour”

Rusza III edycja programu „Dożywiania z Carrefour” będącego wspólną inicjatywą Carrefour Polska, Fundacji Carrefour i Caritas.

Więcej...

Kampania „Tornister Pełen Uśmiechów”

Głównym celem kampanii „Tornister Pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie tornistrów w przybory szkolne.

Więcej...

Pokażmy znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii

Niedziela 6 października będzie dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju i zbiórki na rzecz Syrii. Zebrane środki Caritas Polska rozdysponuje na konkretną pomoc mieszkańcom Syrii.

Więcej...

Kolejna kraina geograficzna odkryta przez uczestników WTZ w Parczewie

Dnia 9 września wyruszyliśmy na wycieczkę w Bieszczady do miejscowości Solina. Pierwszą atrakcją był taras widokowy. Piękna panorama gór zaparła wszystkim dech w piersiach.

Więcej...

Wspomnienia z wakacji uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie

Jak co roku, sierpień był miesiącem przerwy wakacyjnej w naszym Warsztacie. Większość z nas czas ten spędziła w domu, ale też kilku osobom udało się wybrać w ciekawe miejsca.

Więcej...

Kiermasze Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie

Wakacje wcale nie muszą oznaczać błogiego lenistwa, a my jesteśmy tego najlepszym przykładem. Mimo, że pod koniec lipca wszyscy już marzyliśmy o pięknym słońcu i wypoczynku, to jednak zapał do pracy w nas nie ustawał.

Więcej...

Projekt „Senior na 5+”

W okresie od 01.09.2013r. do 15.12.2013r. Caritas Diecezji Siedleckiej poprzez Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego w Parczewie realizuje zadanie pod nazwą „Wspieranie inicjatyw służących aktywizacji i integracji społecznych osób starszych (realizacja działań wynikających z Wojewódzkiego Programu na rzecz Osób Starszych na lata 2013-2015) „Senior na 5+”

Więcej...