Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Październik 2013

Wycieczka uczestników Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie do Lublina

30 października Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie zorganizowała dla swoich podopiecznych wyjazd do Lublina.

Więcej...

Wspólne zajęcia gimnazjalistów z Milanowa i uczestników WTZ z Parczewa

W dniu 30 października grupa 14 uczennic z Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Milanowie, z inicjatywy nauczyciela Pani Anny Baryły, zawitała w progi naszego Warsztatu.

Więcej...

Potrzeba pomoc dla 11-letniej Gabrysi

Gabrysia ma 11 lat, od ośmiu zmaga się z chorobą nowotworową rdzenia kręgowego oraz szeregiem innych, ciężkich schorzeń wywołanych długoletnią chemioterapią. 

Więcej...

Operacja Michałka Kwiatkowskiego tuż tuż...

Wniosek o refundację operacji został pozytywnie rozpatrzony przez NFZ i już 29 października br. Michał wraz z mamą i opiekunką leci do USA na operację, która zaplanowana jest na 6 listopada.

Więcej...

Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie na wystawie „Malarstwo” w Parczewskim Domu Kultury

Dnia 23 października wybraliśmy się na wystawę Pani Teresy Przydatek pt. „Malarstwo” do Parczewskiego Domu Kultury w Parczewie.

Więcej...

Pomoc w likwidacji barier architektonicznych dla Patryka Jendruchniewicza

Szanowni Państwo! Dzięki Waszej ofiarności na subkoncie Patryka zgromadziliśmy już ok. 60 tysięcy złotych.

Więcej...

XIII Dzień Papieski w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie

XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”, był obchodzony 13 października. My również uczciliśmy pamięć Błogosławionego 22 października 2013r.

Więcej...

Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach na spektaklu „Kopciuszek”

We wtorek, 22 października mieliśmy przyjemność obejżenia na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce spektaklu "Kopciuszek" w wykonaniu Grupy Teatralnej Dzieci i Młodzieży z Zespołem Downa "Opatrzność" z Radomia.

Więcej...

II Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Niepełnosprawni i bariery – to temat przewodni II Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych organizowanego przez Ośrodek „Misericordia” Caritas Warsztat Terapii Zajęciowej. Patronat Honorowy nad imprezą objął Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej Ks. Marek Bieńkowski.

Więcej...

WTZ Siedlce na Przeglądzie Twórczości Środowisk Osób Niepełnosprawnych

W poniedziałek, 21 października, na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbył się Przegląd Twórczości Środowisk Osób Niepełnosprawnych. III Ogólnopolski Festiwl odbył się pod hasłem „Każdy może zostać klaunem”

Więcej...