Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Listopad 2013

OGŁOSZENIE O WYBORZE OFERTY - zakup samochodu osobowego dla Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

W postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego do realizacji została przyjęta oferta złożona przez firmę CARSED J. Chełstowski, K. Lipiński, T. Rybałtowski Spółka Jawna.

Więcej...

Uczniowie Studium Medycznego im. Zofii Bagińskiej w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Praczewie

Warsztat Terapii Zajęciowej – Co to i po co to? Między innymi na takie pytanie mogli odpowiedzieć sobie uczniowie I klasy Terapii Zajęciowej ze Studium Medycznego im. Zofii Bagińskiej w Parczewie, którzy 27 listopada wraz z Panią Anną Słowak odwiedzili nasz Warsztat.

Więcej...

Środowiskowy Dom Samopomocy przy Ośrodku "Misericordia" Caritas na XIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej

Z radością i satysfakcją informujemy, że na odbywającym się 17. listopada XIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej - Tuczna 2013, Złote Struny zdobyły pierwsze miejsce w konkursie a ich wokalistka Sylwia Klepac została dodatkowo wyróżniona pucharem dla najlepszego solisty festiwalu.

Więcej...

WTZ Siedlce na II Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „Jestem Polakiem”

21 listopada 2013 grupa wokalna „Radośni” z WTZ Siedlce wyruszyła do Szumowa. Celem naszej wizyty był udział w II Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „Jestem Polakiem”.

Więcej...

Warsztatowy wtorek 19 listopada w WTZ w Parczewie obfitował w wydarzenia

Pierwszą atrakcją była wizyta Teatru ART-RE z Krakowa. Ci artyści to niemalże stali bywalcy w naszym Warsztacie. 19 listopada po raz kolejny zawitali w nasze progi.

Więcej...

XIII Koncert Integracyjny „Ten Sam Świat”

18 listopada br. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach już po raz XIII odbył się Koncert Integracyjny „Ten Sam Świat”. Tegorpczny koncert zoorganizowany został pod hasłem Julian Tuwim„Jesteś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem!”

Więcej...

Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach na XIII Koncercie Integracyjnym „TEN SAM ŚWIAT”

18 listopada w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki odbył się XIII Koncert Integracyjny dla dzieci i młodzieży „TEN SAM ŚWIAT”. Tegoroczny koncert odbył się pod hasłem: Julian Tuwim „Jesteś duszą Wszechświata i duszy Wszechświatem”.

Więcej...

Caritas o sytuacji na Filipinach

Ponad 9,5 mln osób potrzebujących pomocy w dziewięciu województwach. 600 tys. osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów. 200 tys domów zniszczonych. 80 procent strat materialnych.

Więcej...

„W cichej zadumie” - zaduszki literackie 2013 w WTZ w Parczewie

Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie w swoich skromnych progach często gości ludzi wybitnych i znanych w naszym regionie. W skupieniu pochylamy się nad ich twórczością i wsłuchujemy się w treści, które chcą nam przekazać.

Więcej...