Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Luty 2014

Bal Karnawałowy w Ośrodku "Misericordia" Caritas

28. lutego w Tłusty Czwartek, czyli w ostatni dzień karnawału przed zbliżającym się postem, Środowiskowy Dom Samopomocy przy Ośrodku "Misericordia" Caritas w Białej Podlaskiej tradycyjnie zorganizował Bal Karnawałowy dla osób niepełnosprawnych.

Więcej...

Warsztaty Aktywnego Poszukiwania Pracy w WTZ Siedlce

W dniach 17.02 – 19.02 oraz 24.02 – 26.02.2014r. w naszej placówce gościły panie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Siedlec. Celem kilkudniowych wizyt w naszym WTZ były zajęcia warsztatowe aktywizujące Uczestników WTZ Siedlce do poszukiwania pracy.

Więcej...

Potrzebna pomoc dla Pawła Szczygła

Pod koniec stycznia 2014 roku do siedleckiej placówki Caritas wpłynął wniosek wraz z prośbą o założenie subkonta celem prowadzenia zbiórki pieniędzy na rzecz Pawła Szczygła. Mężczyzna choruje na nowotwór kości. W styczniu przeszedł skomplikowany zabieg amputacji lewej nogi.

Więcej...

Piotr Mazurek nie jest sam. GITARIADA na Bis.

4 marca 2014 o godz. 19 00 w Sali Widowiskowej PODLASIE w Siedlcach odbędzie się koncert GITARIADA na BIS.

Więcej...

Wizyta iluzjonisty w WTZ Parczew

W dniu 24.02.2014 po raz kolejny odwiedził nas iluzjonista Pan Stefan Poźniak, który zabrał nas w magiczną podróż po różnych krajach takich jak np. Francja, Włochy, Egipt, Hiszpania i Chiny.

Więcej...

Przekaż 1% podatku na rzecz chorych dzieci

W tym roku Szkolne Koła Caritas z Diecezji Siedleckiej włączają się w pomoc chorym dzieciom. Wolontariusze zachęcają podatników by w zeznaniu podatkowym za 2013 rok wpisać nr KRS 0000223111 z dopiskiem „Dzieci chore”.

Więcej...

Udział uczestników WTZ Siedlce w Balu Karnawałowym 2014

W miniony czwartek (20.02.2014r.) uczestnicy WTZ Siedlce gościli w Zespole Szkół nr 2 w Siedlcach. Wizyta związana była z udziałem w Balu Karnawałowym.

Więcej...

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Ośrodek Interwencji Kryzysowej Caritas Diecezji Siedleckiej po raz kolejny włącza się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Więcej...

Zmiana adresu Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Siedlcach

Caritas Diecezji Siedleckiej uprzejmie informuje, że Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego w Siedlach została przeniesiona z ul. Bpa I. Świrskiego na ul. Budowlaną 1 (wjazd od ul. Brzeskiej).

Więcej...

Walentynki w WTZ Siedlce

W miniony piątek, 14 lutego w naszym WTZ odbyła się dyskoteka Walentynowa. Przygotowania do imprezy walentynkowej rozpoczęliśmy już kilka dni wcześniej.

Więcej...