Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Marzec 2014

Akcja „Rodzina Rodzinie”

Do końca marca można bezpłatnie przesyłać paczki potrzebującym rodzinom na Ukrainie. Dzięki pomocy Poczty Polskiej możliwa jest akcja Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” - Rodziny polskie rodzinom ukraińskim.

Więcej...

Pierogowe szaleństwo w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie

Prowadzone zajęcia w palcówce takiej jak nasza mają na celu szeroko rozumianą rehabilitację zawodową i społeczną naszych podopiecznych. Jednym z jej elementów jest trening kulinarny.

Więcej...

Liga Charytatywna dla Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Siedlcach

25 marca /wtorek/- o godz 13 30 w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach odbyło się uroczyste wręczenie czeku na działalność placówki.

Więcej...

Biblioterapia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie

nia 19 marca 2014r. po raz kolejny odwiedził nas Pan Marian Kowalski pracownik Miejsko – Gminnej Biblioteki w Parczewie. Bohaterem biblioterapii był poeta wywodzący się z Parczewa – Łukasz Kopiś.

Więcej...

Dzień Kobiet w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie

W tym roku Święto Kobiet w naszej świetlicy obchodziliśmy 10 marca. Z tej okazji chłopcy pod przywództwem gospodarza, przygotowali dla swoich koleżanek i pań, miłą niespodziankę.

Więcej...

Podsumowanie koncertu „Charytatywne ostatki”

4 marca 2014 roku w Sali Widowiskowej „Podlasie” w Siedlcach odbył się koncert „Charytatywne ostatki”. Wśród wykonawców znaleźli się: zespół wokalny ze Zbuczyna, Siedlecka Grupa FENIX, Ula Chruściel oraz gość specjalny- Dorota Osińska.

Więcej...

WTZ Siedlce na balu „Integracyjne Ostatki 2014”

W miniony poniedziałek - 03.03.2014r. - nasz WTZ Siedlce uczestniczył w balu „Integracyjne Ostatki 2014”. Bal ostatkowy zorganizowany został przez Dom Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami” z Siedlec.

Więcej...

Podsumowanie Ferii w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach

Tegoroczne ferie w naszym województwie trwały od 17.02. – 28.02.2014r. Dla dzieci to czas odpoczynku od szkoły, prac domowych ale i super zabawa z rówieśnikami ze świetlicy.

Więcej...

Specjalistyczne poradnictwo na rzecz mieszkańców Gminy Siedlce

W okresie od 01.03.2014r. do 30.06.2014r. Caritas Diecezji Siedleckiej realizuje projekt pod nazwą: „Pomoc ofiarom przemocy domowej z terenu Gminy Siedlce”. W ramach projektu - osoby doznające zjawiska przemocy w rodzinie mają możliwość korzystania z pomocy indywidualnej i grupowej.

Więcej...