Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Maj 2014

15 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mińsku Mazowieckim

29 maja br. nasza placówka gościła u przyjaciół w Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mińsku Mazowieckim. Celem naszej wizyty były obchody 15-lecia działalności WTZ Diecezji Warszawsko – Praskiej w Mińsku Mazowieckim.

Więcej...

Dzień Dziecka w Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Parczewie

W tym roku święto naszych pociech wypadało w niedzielę. My jednak z okazji Dnia Dziecka, jak co roku, zorganizowaliśmy wycieczkę, która odbyła się w środę 28 maja.

Więcej...

Dzień Matki w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach

26 maja w naszej świetlicy, uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki. Był to dzień, w którym nasze pociechy, mogły podziękować swoim Rodzicielkom za to, że są i okazać Im swoją miłość i wdzięczność za dar życia i wychowania.

Więcej...

Caritas z pomocą powodzianom na Bałkanach

Na apel serbskiej i bośniackiej Caritas przyszły z pomocą Caritas z krajów europejskich przekazując ok. 140 tys. euro. Na podstawie raportów Caritas bałkańskich przygotowywane są kolejne projekty pomocy doraźnej oraz długofalowej.

Więcej...

Wspólna akcja Caritas Diecezji Siedleckiej i firmy Polpharma

Dnia 1 czerwca br. w Siedlcach, na palcu przy parafii Św. Józefa, ul. Sokołowska 124, stanie namiot „Strefy na Zdrowie”. To wspólna akcja edukacyjna Polpharmy i Caritas Diecezji Siedleckiej, skierowana do pacjentów w wieku 40+.

Więcej...

Dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych w siedleckim oddziale ZUS

W ramach Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Siedlcach mieszczącego się przy ul. Browarnej 12, zorganizowany został „Dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych”.

Więcej...

Szlachetna cegiełka z okazji Dnia Matki

Od 15 do 28 maja w sklepach sieci Biedronka dostępna jest książka o charakterze modlitewnika, pt. „Ja pójdę za nią. Dziękuję, Mamo!”, wydana przez Caritas Diecezji Ełckiej.

Więcej...

WTZ Siedlce na VII Jarmarku św. Stanisława

W dniach 9 – 10 maja, w centrum naszego miasta już po raz VII odbył się Jarmark św. Stanisława.

Więcej...

WTZ Parczew na zajęciach w Studium Medycznym

Dzisiaj podzielimy się z Wami wrażeniami z wczorajszego wyjścia do Zawodowego Studium Medycznego im. Zofii Bagińskiej w Parczewie.

Więcej...

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Parczewie na zajęciach w MCK

W tym roku obchodzimy 10 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w wielu miastach naszego kraju w dniach 1-11 maja zaplanowane są koncerty oraz inne przedsięwzięcia promujące działania zainicjowane dzięki funduszom unijnym.

Więcej...