Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Czerwiec 2014

Sprawozdanie z przeprowadzonej zbiórki żywności

Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach pozwolenia Ministra Administracji i Cyfryzacji zorganizowała i przeprowadziła zbiórkę publiczną na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego.

Więcej...

WIELKIE GOTOWANIE W OŚRODKU MISERICORDIA CARITAS w BIAŁEJ PODLASKIEJ

”Jerycho Młodych” to święto młodych katolików diecezji siedleckiej. Ziemia Siedlecka to teren mozolnego budowania jedności w różnorodności. „Właśnie tu na Południowym Podlasiu, między Wisłą a Bugiem przez wieki żyli obok siebie chrześcijanie zachodniej i wschodniej tradycji, a także Żydzi i muzułmańscy Tatarzy...

Więcej...

Konkurs plastyczny dla uczestników kolonii Caritas

Wszyscy uczestnicy kolonii organizowanych przez Caritas Diecezjalne mogą wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami.

Więcej...

Udział Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie w uroczystościach Peregrynacji znaków ŚDM

W dniach 24-25 czerwca 2014r. w parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie odbywały się uroczystości zawiązane z przyjęciem znaków ŚDM. Podopieczni świetlicy wraz z wychowawcami wzięli w niej czynny udział.

Więcej...

PROJEKTY ZAGRANICZNE CARITAS POLSKA

Caritas zebrała na pomoc Filipinom prawie 6,5 mln złotych. W listopadzie 2013 r. przekazano na pomoc doraźną 50 000 USD. Obecnie w trakcie realizacji jest 9 projektów infrastrukturalnych o wartości prawie 1,2 mln złotych.

Więcej...

IMPULS w WTZ Siedlce

W minioną środę, 18 czerwca w naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej gościła grupa IMPULS. W skład grupy wchodzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Jana Pawła II z Siedlec.

Więcej...

Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach na wycieczce z okazji Dnia Dziecka

18 czerwca 2014r. dzieci wraz z wychowawcami ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach pojechały na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka.

Więcej...

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Siedlcach na koncercie „Być dobrym jak chleb”

16 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach już po raz XII odbył się Koncert Integracyjny „Być dobrym jak chleb”. Organizatorem koncertu było Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

Grzyby większe od samochodów

Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej wytwarza i sprzedaje piękne wyroby rękodzielnicze. Już za kilka złotych można zakupić:

Więcej...

WTZ Siedlce z wizytą w Kukawkach

W sobotę, 7 czerwca kilkoro naszych kolegów z WTZ Siedlce udało się wraz z Panią Kierownik Katarzyną Pieniak do wsi Kukawki. Celem ich wizyty były Piknik Integracyjny z okazji Jubileuszu 5-lecia Domu w Kukawkach.

Więcej...