Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Kwiecień 2015

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach na turnieju Boccia

W dniu 29.04.2015r. uczestniczyliśmy w III Wiosennym Turnieju Boccia o Puchar Dyrektora „Domu na Stawami”. Organizatorem i gospodarzem turnieju był Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach. W tegorocznym turnieju wzięło udział 12 drużyn z wielu zaprzyjaźnionych placówek.

Więcej...

Ponad 13 ton żywności trafiło do potrzebujących diecezji siedleckiej

1421 paczek przygotowanych z darów uzbieranych przez ponad 870 wolontariuszy zaangażowanych w akcję na terenie większych miejscowości diecezji siedleckiej – to efekt zbiórki żywności pod hasłem „TAK, pomagam!”, która została przeprowadzona przed Wielkanocą.

Więcej...

Forum Pomocy

W siedleckim Centrum Pomocy Bliźnim ruszyło Forum Pomocy. To swego rodzaju platforma kontaktowa dla tych, którzy potrzebują pomocy i dla osób, które chcą przekazać dary na rzecz innych.

 

Więcej...

Imieniny ks. Marka

Z okazji Dnia Imienin, Drogi Księże Marku, przyjmij nasze życzenia: obfitych Bożych łask oraz samych radosnych chwil. Niech Duch Święty opromienia swym światłem każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi, Jezus niech zawsze będzie Twoim Przyjacielem, a Maryja niech przygarnia Cię do swego serca.

Więcej...

Integracyjny Bollywood Hollywood

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Integracji był Bal Integracyjny zorganizowany w restauracji Bollywood Hollywood w Siedlcach. Na balu nie mogło zabraknąć również i nas – Warsztatu Terapii Zajęciowej z Siedlec. Bal okazał się świetną imprezą integracyjną. Wspólnie ze studentami UPH mogliśmy pobawić się przy najlepszych przebojach disco oraz wziąć udział w karaoke.

Więcej...

Pracownicy Caritas zbierali siły do pracy

Pracownicy Caritas mają do wypełnienia szczególne zadanie. Ich praca to przede wszystkim obcowanie z ludźmi – wspieranie, poszukiwanie rozwiązań w trudnych sytuacjach, organizowanie pomocy. Raz w roku – w Tygodniu Miłosierdzia, trud pracowników i wolontariuszy Caritas jest szczególnie doceniany. To właśnie dla nich zorganizowano Pielgrzymkę Pracowników i Wolontariuszy Caritas.

Więcej...

"Śpiewający słowik"

23 kwietnia b.r. w hotelu „Orion” w Parczewie, odbyły się eliminacje do wojewódzkiego przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Świetlicę Socjoterapeutyczną Caritas w Parczewie reprezentowała Sandra Zając, laureatka XV Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Milanowie.

Więcej...

Pomoc dla ks. Sławomira Harasimiuka

Ks. Sławomir choruje na boreliozę. Jest ona dokuczliwa i zagraża poważnymi konsekwencjalmi zdrowotnymi.

Więcej...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień 23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto  organizowane w celu promocji książek i czytelnictwa.

Więcej...