Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Maj 2015

Kilometry Dobra na Pikniku Rodzinnym 31 maja w Siedlcach!

Serdecznie zapraszamy Państwa z całą rodziną i przyjaciółmi na Marsz dla Życia i Rodziny, połączony z Piknikiem Rodzinnym i finałem kampanii Kilometry Dobra. Odbędzie się w dniu 31 maja w Siedlcach. Wymarsz spod katedry w kierunku Placu Sikorskiego, gdzie odbędzie się rodzinne świętowanie.

Więcej...

Odwiedziny p. Karoliny wraz z dziewczynami z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czuchowie

Dziś, 29 maja, na zakończenie tygodnia, na nasze dzieci czekała miła niespodzianka. Po raz kolejny odwiedziła nas pani Karolina wraz z grupą dziewczyn z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czuchowie

 

Więcej...

Pomoc dla Weroniki Strzalińskiej

Weronika choruje na cukrzycę. Ma ośmioro rodzeństwa. Liczy na Państwa zrozumienie i pomoc.

Więcej...

Wesprzyj dzieci z ubogich rodzin. Finał akcji już w niedzielę!

To już ostatnie dni, kiedy można wesprzeć dzieci z ubogich rodzin w zorganizowaniu im letniego wypoczynku. Do 31 maja można przekazywać środki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”. W czasie akcji siedlecka Caritas zbiera złotówki na kolonie dla dzieci, których z powodu trudnej sytuacji materialnej nie stać na wakacje poza miastem.

Więcej...

Spotkanie z Panią dr Marią Obrębską i Studentami UPH

27 maja w naszej świetlicy gościliśmy Panią dr Marię Obrębską wraz z grupą Studentów Biologii Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach. Przybyli Oni, aby zapoznać nas bliżej ze światem pająków i owadów.

Więcej...

Dzień Mamy

Dnia 25 maja obchodziliśmy w naszej świetlicy Dzień Mamy. Dzieci do tego wydarzenia przygotowywały się bardzo starannie. Pomagały w robieniu pięknych bukietów kwiatów dla swoich Mam, wykonywały kolorowe portrety swoich Rodzicielek i uczyły się pięknych wierszyków. A wszystko po to, by jak najładniej potrafią podziękować swoim Mamom w przededniu Ich święta, za trud wychowania i miłość, jaką okazują im każdego dnia!

Więcej...

Młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Parczewie na koncercie zespołu ENEJ w Lublinie

W dniu 21.05.2015r. starsza część wychowanków świetlicy wzięła udział w imprezie profilaktyczno-rozrywkowej z cyklu „NIEĆPA2015”, która odbyła się w Hali MOSiR Bystrzyca w Lublinie. Bezpłatne bilety zafundował nam organizator tej imprezy Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

Więcej...

Łóżka rehabilitacyjne ze Szwajcarii dla chorych z diecezji siedleckiej

26 łóżek i ponad 30 materaców trafiło do magazynów Caritas Diecezji Siedleckiej. To efekt współpracy ze szwajcarską fundacją kierowaną przez Zakon Maltański. W najbliższych dniach łóżka trafią do osób chorych, które ze względów finansowych nie są w stanie zakupić tego typu sprzętu.

Więcej...

Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych w ZUS

W minioną środę, 20. maja w siedleckim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w pozostałych placówkach ZUS na terenie całego kraju odbył się „Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych”. 

Więcej...

Trwa kampania "Kilometry Dobra"

Już tylko do końca maja można wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. W ramach akcji w całej Polsce zbierane są środki na cele charytatywne. Siedlecka Caritas fundusze zebrane podczas kampanii przeznaczy na organizację kolonii letnich dla dzieci, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie mogą sobie pozwolić na wyjazd poza miejsce zamieszkania.

Więcej...