Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Czerwiec 2015

Wakacje z Caritas Diecezji Siedleckiej 2015

Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas 2015” zaplanowała wypoczynek letni dla około 230 dzieci z terenu diecezji siedleckiej (południowo-wschodnie Mazowsze i północna Lubelszczyzna).

Więcej...

Rozpoczęliśmy wakacje

Z nadejściem poniedziałku postanowiliśmy, że zaczniemy wakacje „na spokojnie”. Dlatego zorganizowaliśmy w świetlicy turniej drużynowego układania puzzli! 

Więcej...

Imieniny księdza Biskupa Piotra Sawczuka

Niech Chrystus Najwyższy Kapłan obdarza Księdza Biskupa swoimi darami. Niech głoszone przez Księdza Biskupa Słowo Boże prowadzi ludzi do żywej wiary.

Więcej...

I Piknik Integracyjny w Kisielanach

W minioną środę, 24 czerwca grupa reprezentująca naszą placówkę - WTZ Siedlce - udała się do Kisielan. Celem naszej wizyty był udział w I Pikniku Integracyjnym zorganizowanym przez zaprzyjaźniony Warsztat Terapii Zajęciowej z Kisielanach. Piknik zgromadził wszystkie Warsztaty Terapii Zajęciowej działające pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

I Piknik Integracyjny w naszym warsztacie

W naszym Warsztacie dnia 24.06.2015 roku odbył się I Piknik Integracyjny. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczestników, pracowników Warsztatów z Siedlec, Skórca, Białej Podlaskiej oraz Parczewa oraz wiele innych osób.

Więcej...

Bal absolwentów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim

W dniu 18.06.2015r. odwiedziliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Stoku Lackim, by wziąć udział w balu absolwentów. Uczestnicy naszego warsztatu jako wychowankowie Ośrodka zostali zaproszeni na tę uroczystość.

Więcej...

Targi Podmiotów Ekonomii Społecznej

Dnia 16.06.2015 uczestniczyliśmy w Targach Podmiotów Ekonomii Społecznej w Warszawie. Organizatorem było Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, w ramach realizacji projektu systemowego PO KL  „Razem dla Mazowsza – Edukacja w działaniu”

Więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Świadectwa rozdane, uśmiechy na twarzach…przed nami długo wyczekiwane WAKACJE, podczas których w świetlicy nie będziemy narzekać na nudę!

Więcej...

Wycieczka - nagroda

W dniu 22. czerwca dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej w Siedlcach uczestniczyły we wspólnej wycieczce. Wycieczka, zorganizowana jak co roku, pod koniec roku szkolnego, była formą nagrody i podziękowania za całoroczną pracę.

Więcej...

Dzień Smerfa

Dnia 25 czerwca w naszej świetlicy obchodziliśmy kolejne wydarzenie z naszego nietypowego świetlicowego kalendarza- Dzień Smerfa. W związku z tym, w ciągu całego dnia towarzyszyła nam „smerfna” muzyka, a dzieci kolorowały ilustracje z wizerunkiem tych właśnie bajkowych postaci.

Więcej...