Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Lipiec 2015

III Turnus "Wakacyjnej Akcji Caritas 2015" w Zakopanem

W sobotę, 25. lipca do swych domów powróciło 44. dzieci, które pojechały do Zakopanego na III Turnus „Wakacyjnej Akcji Caritas 2015” organizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wrażenia, którymi dzielą się dzieci i opiekunowie pokazują, jak wielki jest sens ofiarowania choć jednej złotówki, by maluchy mogły spędzić wakacje poza miejscem zamieszkania.

Więcej...

Razem możemy więcej

Trzeci transport łóżek rehabilitacyjnych, materaców przeciwodleżynowych, szafek przyłóżkowych i sprzętu rehabilitacyjnego dotarł w lipcu ze Szwajcarii do Caritas Diecezji Siedleckiej. Dzięki życzliwemu wsparciu z zagranicy, kilkaset osób z diecezji będzie miało godne warunki do rekonwalescencji, rehabilitacji, a niektórzy również w ich ostatnich chwilach życia.

Więcej...

Pomoc dla Wiktorii Michalak

Wiktoria urodziła się jako wcześniak. Cierpi na bardzo rzadką chorobę - Zespół Silvera Russela. Ma 9 lat, a jej wiek kostny to 2,5 roku. Waży tylko 11kg. Pomóżmy jej urosnąć!

Więcej...

II Turnus "Wakacyjnej Akcji Caritas 2015" - Zakopane z bliska

Atrakcyjny program kolonijny i zwiedzanie zimowej stolicy Polski oraz pięknych miejsc Tatrzańskiego Parku Narodowego – tak wyglądał II turnus Wakacyjnej Akcji Caritas 2015 w Zakopanem. Grupa 40 dzieci z województwa mazowieckiego i 10 z Gminy Parczew spędziły w dniach 6-15 lipca wakacje pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej.   

Więcej...

I Turnus "Wakacyjnej Akcji Caritas 2015" w Jurgowie

Wakacje to dla dzieci czas relaksu i odpoczynku. Kolonie letnie w Jurgowie podczas Wakacyjnej Akcji Caritas zorganizowała Pani Monika Pawlik – wolontariuszka Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wyjazd rozpoczął się w czwartek 2. lipca 2015r. i potrwał 10 dni.

Więcej...

Wystawa Pana Skarusa

W środę 15 lipca udaliśmy się na ulicę Pułaskiego do Galerii „w Bramie”, gdzie obejrzeliśmy wystawę zdjęć wspaniałego fotografa i podróżnika pana Bogusława Skarusa zatytułowaną: Jedwabny szlak.

Więcej...

Zajęcia integracyjne

We wtorek 14 lipca uczestniczyliśmy w naszej świetlicy w zajęciach integracyjnych. Zabawa pozwoliła nam na przypomnienie sobie, że siła tkwi w zgodzie, jedności i współpracy.

Więcej...

Pięciobój katolicki

W poniedziałek 13 lipca dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej uczestniczyły w konkursie pod nazwą Pięciobój Katolicki. Dlaczego pięciobój? - Przeczytaj.

Więcej...

Kolejna wizyta policjantów w WTZ Kisielany

Dnia 15.07.2015r. po raz kolejny w naszym warsztacie gościliśmy aspiranta sztabowego Janusza Cabaja oraz młodszego aspiranta Edytę Barycką z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Więcej...

Warsztaty zawodowe w Świetlicy Profilaktyczno Wychowawczej w Siedlcach

9 lipca w drugi czwartek tegorocznych wakacji odwiedziły nas panie Marta i Ania z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Siedlcach.

Więcej...