Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Sierpień 2015

Program "Skrzydła" na HOSANNA FESTIVAL!

15 podmiotów wykonawczych z całego kraju, przegląd zespołów pielgrzymkowych, wspaniali artyści, różnorodność brzmień i charakterów z pasją do muzyki oraz loteria fantowa z licznymi nagrodami! Tak przedstawia się tegoroczna edycja HOSANNA FESTIVAL, którą rozpoczynamy w dniu dzisiejszym!

Więcej...

Wakacje na świetlicy

Czas wakacji - jak wszystko, co dobre - szybko mija. Już jesteśmy po półmetku. Zostały jeszcze tylko trzy tygodnie wypoczynku.

Więcej...

Program "Skrzydła" pomaga dzięki Tobie!

„Skrzydła” i „Skarbonka skrzydeł” – to formy pomocy potrzebującym dzieciom, które realizuje Caritas Diecezji Siedleckiej poprzez środki finansowe otrzymywane od dobroczyńców. Jak wesprzeć program i w jaki sposób uzyskać pomoc - przeczytaj i przyłącz się do tego dzieła!

Więcej...

Dodaj dzieciom skrzydeł!

„Skrzydła” i „Skarbonka skrzydeł” – to formy pomocy Caritas Diecezji Siedleckiej, które uskrzydlają edukacyjnie dzieci z naszej diecezji. Dzięki nim, potrzebujący uczniowie, otrzymają konkretne wsparcie, które zwiększy szanse na dobry start w dorosłe życie.

Więcej...

Zajęcia biblioteczne

W dwie środy 29 lipca i 5 sierpnia odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną Filię Biblioteczną nr 4 w Siedlcach przy ulicy Młynarskiej. Uczestniczyliśmy w zajęciach pod hasłem: Wakacje z książką pełne kwiatów, motyli i ptaków.

Więcej...

Tysiąc tornistrów na rozpoczęcie roku szkolnego /Uwaga. Aktualizacja informacji/

Coraz większy koszt szkolnej wyprawki dla dziecka, to problem wielu rodzin. Siedlecka Caritas na rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 zorganizowała 1000 sztuk nowych tornistrów. We współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas i parafiami, które zgłosiły chęć udziału w akcji, tuż przed pierwszym szkolnym dzwonkiem, rozda je wyposażone w przybory szkolne w wybranych parafiach diecezji, podczas kolejnej edycji programu „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Więcej...

V Turnus "Wakacyjnej Akcji Caritas 2015" w Ptakach koło Łomży

Wypoczynek wśród lasów sosnowych, zwiedzanie ciekawych miejsc, integracja, a dla dzieci polonijnych również – nauka języka polskiego – tak w skrócie wyglądał ostatni V Turnus Wakacyjnej Akcji Caritas 2015 w Ptakach koło Łomży. W dniach 29.07-11.08.2015r. wypoczywało 61 wychowanków, w tym 17 z Grodna na Białorusi.

 

Więcej...

IV Turnus "Wakacyjnej Akcji Caritas 2015" w Zakopanem

W dniach 26 lipca – 8 sierpnia koloniści siedleckiej Caritas odkrywali piękno Tatr. Wypoczywała tam 45-osobowa grupa dzieci rolników z Trzebieszowa i dekanatu międzyrzeckiego. 

Więcej...

Sezon wakacyjny rozpoczęty

Dzieci ze świetlicy od dawna czekały na upragnione wakacje. Ich marzenia spełniły się i 25. czerwca, w nagrodę za przejście na następnej klasy, wybrały się nad jezioro.

Więcej...

Wakacje w świetlicach Caritas

Odpoczynek, nauka przez zabawę, odkrywanie nieznanych miejsc – tak wyglądają w skrócie wakacje w świetlicach Caritas Diecezji Siedleckiej, które właśnie są na półmetku. Dzieci pochodzące z uboższych, potrzebujących rodzin mają zapewnione atrakcje i profesjonalną opiekę także w letnie dni.

Więcej...