Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wrzesień 2015

Życzenia na Dzień Chłopaka od Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach

Drodzy nasi Chłopcy! W dniu Waszego Święta, płeć piękna naszej świetlicy o Was pamięta! I powiemy śmiele, że z tej okazji  ślemy Wam życzeń najlepszych wiele!

Więcej...

Ruszył nowy Parafialny Zespół Caritas!

27 września 2015r. w parafii pw. Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim powołano Parafialny Zespół Caritas (PZC). Wolontariusze w 24-osobowej grupie będą pomagać potrzebującym, ofiarując dla nich swój czas i umiejętności.

Więcej...

Jesienna Zbiórka Żywności 2015

Podczas Jesiennej Zbiórki Żywności w dniach 2-3 października wolontariusze siedleckiej Caritas będą zbierać w wybranych sklepach artykuły żywnościowe, które trafią do najuboższych w diecezji.

 

Więcej...

Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas 2015 - okiem wolontariusza

W dniach 12-13 września 2015r. byłam na Ogólnopolskim Zjeździe Szkolnych Kół Caritas. Pojechałam do Rzeszowa razem z moimi koleżankami z Wiśniewa i innymi kołami Caritas z diecezji siedleckiej. Łącznie było nas 180 osób z 25 SKC, w tym 20 opiekunów. Autokary wyjeżdżały z Białej Podlaskiej, Garwolina i Siedlec.

Więcej...

Wystawa "Nasze inspiracje"

W dniach 21.09 - 08.10.2015r. zapraszamy na wystawę prac plastycznych i rękodzielniczych „Nasze inspiracje” wykonanych przez uczestników siedleckiego Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej. Wszystkie prace można zobaczyć w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego przy ul. Popiełuszki 9.

Więcej...

Zajęcia wakacyjne

Jak co roku, na Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie, w trakcie wakacji, zostały zorganizowane zajęcia. Proponowany program zakładał wspaniałą zabawę pod czujnym okiem wychowawców. Pozwolił na integrację w grupie oraz dostarczył wielu pozytywnych wrażeń i aktywności na świeżym powietrzu.

Więcej...

Kurs spawania w Centrum Integracji Społecznej

Pragniesz zdobyć nowy zawód? Interesuje Cię spawanie? Centrum Integracji Społecznej (CIS) Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje kurs spawania. Dzięki niemu uzyskasz kompetencje spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG, otrzymasz książeczkę spawacza, europejski certyfikat oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Więcej...

Warsztaty Artystyczne w Łazach

W dniach od 9 do 11 września nasz Warsztat wziął udział w XIII Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych Łazy 2015, pod hasłem „Tylko skrzydła mi dajcie rozwinąć…”.

Więcej...

Z wizytą w Warszawie

Dnia 03.09.2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym przystankiem był Miejski Ogród Zoologiczny, gdzie można stanąć oko w oko z egzotycznymi zwierzętami z całego świata.

Więcej...

Festyn Integracyjny "Sprawni Poprzez Sport 2015"

17 września w miejscowości Roskosz odbył się Festyn Integracyjny „Sprawni Poprzez Sport 2015”. Pod honorowym patronatem dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej spotkało się 340 osób, niepełnosprawnych i ich opiekunów. Na uczestników czekały atrakcje sportowe i część artystyczna.

Więcej...