Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Marzec 2016

Caritas znaczy miłosierdzie

Nagich przyodziewa, głodnych karmi, chorych nawiedza – to tylko niektóre uczynki miłosierdzia, które podejmuje od 25 lat Caritas Diecezji Siedleckiej na terenie Mazowsza i Lubelszczyzny. Niedziela Miłosierdzia jest dobrym momentem, by uświadomić sobie, jak wiele jest rodzin i osób w trudnej, czasem tragicznej sytuacji życiowej i finansowej, a także, jak szeroka i skuteczna pomoc z Caritas do nich dociera.

Więcej...

Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający słowik"

29 marca 2016 roku w hotelu „Orion” w Parczewie, odbyły się Powiatowe Eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

Więcej...

Spotkanie wielkanocne na świetlicy

Wielkanoc to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych w polskiej tradycji świąt w roku. Święta Wielkiej Nocy niosą Wielką Nadzieję i przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią. Ten wyjątkowy okres jest także okazją do spotkań i przekazywania sobie życzeń.

Więcej...

Kurs spawania w Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach

Centrum Integracji Społecznej działające przy Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje płatny kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG. Chętni zdobędą uprawnienia spawalnicze i Europejski Certyfikat Spawacza.

Więcej...

Życzenia Wielkanocne 2016

Odwiedzili pacjentów przed Wielkanocą

W poniedziałek 21. marca wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej odwiedzili pacjentów oddziału dziecięcego oraz geriatrii bialskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Więcej...

Spotkanie Wielkanocne

Tradycyjnie, wokół stołu wielkanocnego zgromadzili się rodzice, Uczestnicy oraz kadra...

 

Więcej...

Spotkanie Przedświąteczne

W dniu 21 marca 2016 roku w naszej świetlicy odbyło się spotkanie przedświąteczne z okazji zbliżającej się Wielkanocy! Uśmiech

Więcej...

Topienie Marzanny

Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!!! 21 marca br. braliśmy udział we wspólnym topieniu Marzanny, mającym symbolizować pożegnanie zimy i nawoływanie wiosny.

Więcej...