Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Luty 2017

XV Bal karnawałowy osób niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej - fotorelacja + relacja dźwiękowa

Czwartek 23 lutego 2017r. był dniem radości i dobrej zabawy dla osób niepełnosprawnych, które spotkały się w Białej Podlaskiej na XV Balu karnawałowym, który zorganizowała Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wysłuchania wypowiedzi.

Więcej...

Twój 1% ma wiele twarzy – marzenia się spełniają… historia Marysi Tchórzewskiej

Marysia ma 5 lat. Urodziła się z bardzo rzadką deformacją lewej nóżki, zdiagnozowaną jako hemimelia strzałkowa. Przypadek takiej anomalii występuje raz na milion urodzeń. Dzięki środkom zebranym w siedleckiej Caritas przed dziewczynką rysuje się lepsza przyszłość.

Więcej...

Wyjazd na kręgle

W lutym wybraliśmy się na kręgle do kręgielni w Parku Wodnym w Siedlcach. Gdzie mogliśmy świetnie się bawić, ale również poznać  zasady gry w kręgle, tym bardziej, że większość z nas pierwszy raz mogła w ten sposób spędzić czas.

Więcej...

Bal karnawałowy w Białej Podlaskiej

Dnia 23.02.17 r. w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury braliśmy udział w XV Balu karnawałowym osób niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej.

Więcej...

„Zerwany kłos”

23 lutego 2017 r. z inicjatywy ks. Prałata - Tadeusza Lewczuka – proboszcza parafii pw. Jana Chrzciciela w Parczewie, wraz ze starszą grupą podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie wybraliśmy się do kina na film pt. „Zerwany kłos”.

 

Więcej...

XV Bal karnawałowy osób niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej

Około 500 osób pojawi się 23 lutego o godz. 10:00 w sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41 na imprezie zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) w Białej Podlaskiej, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS). To świetna okazja do dobrej zabawy i integracji uczestników z ponad 20 placówek.

Więcej...

Twój 1% ma wiele twarzy – marzenia się spełniają… historia Natalii Pluty

Natalia to wesoła, uśmiechnięta 19-latka z Rakowca. Jej mama jest uczestnikiem Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej, a tata obecnie nie pracuje, jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Dziewczyna skorzystała z programu stypendialnego dla dzieci i młodzieży „Skrzydła”. Dzięki temu może rozwijać swój talent artystyczny.

Więcej...

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 20-26 lutego 2017 r.

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do skorzystania z pomocy specjalistów (kuratorów sądowych, policjantów, prawników i pracowników socjalnych) w Siedlcach, Pilawie, Łosicach i Białej Podlaskiej.

Więcej...

Królowa Śniegu

17 lutego 2017 r. Świetlicę Socjoterapeutyczną Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie odwiedziła grupa Teatralna ART-RE z Krakowa, która zaprosiła nas na adaptację jednej z najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena pt.: „Królowa śniegu”.

 

Więcej...

Spotkanie w Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej

W środę 15 lutego 2017r. w bialskim Centrum Wolontariatu CDS przy ul. Warszawskiej 15 gościliśmy wspaniałą młodzież ze Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza, działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Gościem specjalnym była nasza wolontariuszka „Wyjątkowa Bialczanka” - Elżbieta Chaberska.

 

Więcej...