Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Marzec 2017

Dzień Budyniu

Dziś, po podwieczorku na nasze Dzieci czekał słodki i pyszny deser- budyń śmietankowy, przygotowany z okazji Dnia Budyniu! Uśmiech

Więcej...

Zebrali ponad 16 ton żywności!

Podczas XII Zbiórki żywności ph. „Tak, POMAGAM!” w dniach 24-25 marca 2017r. Caritas Diecezji Siedleckiej zebrała 16 tys. 368 kg żywności. Zostanie ona w okresie przedświątecznym przekazana osobom ubogim, bezdomnym i najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu całej diecezji siedleckiej w postaci 1600 paczek, zasili też dwie jadłodajnie siedleckiej Caritas.

Więcej...

Dzień Muffinka

Pamiętamy o nietypowych dniach z naszego świetlicowego kalendarza. Uśmiech

Więcej...

Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem - konferencja

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w konferencji pn. „Interdyscyplinarność jako znaczący element oddziaływania w procesie powrotu do równowagi rodziny z problemem przemocy”, która odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. o godz. 9:00 w Sali konferencyjnej Centrum Charytatywno-Duszpasterskiego przy ul. Bpa Świrskiego 57 w Siedlcach.

Więcej...

Podsumowanie XII Zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!” – wstępne dane

Z wstępnych danych wynika, że w Siedlcach podczas akcji zebrano 3470 kg żywności z długotrwałym terminem przydatności. W tym samym czasie w Białej Podlaskiej odnotowano 1208 kg zgromadzonych produktów. Na szczegółowe i pełne dane czekamy do piątku.

Więcej...

"Kilometry Dobra 2017"

Do 4 czerwca 2017r. potrwa międzynarodowa kampania dobroczynna „Kilometry Dobra 2017”, w którą już po raz 3. (od 1 marca) włączyła się aktywnie Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja zbiera środki na leczenie i rehabilitację siedmiorga chorych dzieci. Jest to dla nich szansa na powrót do normalnego życia. Caritas z tej okazji przeprowadza specjalny konkurs dla szkół z atrakcyjnymi nagrodami.

Więcej...

Twój 1% ma wiele twarzy... historia pani Agnieszki

Pani Agnieszka już od wielu lat korzysta z jadłodajni Caritas Diecezji Siedleckiej. Z powodu ubóstwa i niepełnosprawności nie jest w stanie przygotować obiadów we własnym zakresie.

Więcej...

Robimy pyszną pizzę!

Bardzo lubimy zajęcia kulinarne, dlatego też wspólnie przygotowaliśmy pyszną PIZZĘ! Uśmiech

Więcej...

Będą zbierać żywność

Caritas Diecezji Siedleckiej włącza się w XII edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności pn. „Tak, POMAGAM!”. 24 i 25 marca wolontariusze zbierać będą produkty, z których jedna część przeznaczona będzie na potrzeby jadłodajni (w Białej Podlaskiej i Siedlcach), a druga zostanie przeznaczona na paczki wielkanocne dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących z diecezji siedleckiej.

Więcej...

Rekolekcje pracowników Caritas

W dniach 17-19 marca 2017r., pracownicy Caritas brali udział w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadził ks. M. Bieńkowski. Zgromadzeni w Domu Rekolekcyjnym WSD w Nowym Opolu wzięli udział w mszach świętych, modlitwie wspólnej i indywidualnej, spowiedzi ale także zwiedzili seminarium, w którym mężczyźni z diecezji siedleckiej przygotowują się do posługi kapłańskiej.

Więcej...