Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Lipiec 2017

Spotkanie wielokulturowe w diecezji siedleckiej

W sobotę 1 lipca 2017r. w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wiosenny Wiatr” w Woskrzenicach Małych, miało miejsce spotkanie wielokulturowe, zorganizowane przez Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Caritas Polska. Bohaterami spotkania byli uchodźcy z Czeczeni, Gruzji i Ukrainy mieszkający na terenie diecezji – którzy otrzymują pomoc z CPMiU w Białej Podlaskiej.    

Więcej...

Zajęcia wakacyjne na świetlicy

Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie w dniach od 26.06.2017r.  do 31.07. 2017r., w godzinach: 9.00 – 14.00,  zorganizowała zajęcia wakacyjne dla podopiecznych placówki.

Więcej...

Wakacje w mieście

Mija pierwszy miesiąc wakacji, podczas których dzieci spoza Polski, mające zalegalizowany w naszym kraju pobyt, uczestniczyły w letnich zajęciach. W lipcu wybrały się z doradcą międzykulturowym do kina, a zaraz potem na słodki poczęstunek. Podczas kolejnego wyjścia skorzystali z basenu, w którym odpoczywały i bawiły się.

Więcej...

II turnus "Wakacyjnej Akcji Caritas 2017" w Głuchołazach - podsumowanie

Łącznie 50-osobowa grupa dzieci i młodzieży z parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach (30 dzieci) i z rodzin zastępczych z powiatu siedleckiego (20 dzieci) swój wakacyjny wyjazd ma już za sobą. Między 8 a 17 lipca 2017r. brała udział w - zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej - turnusie "Wakacyjnej Akcji Caritas" w Głuchołazach.

Więcej...

I turnus "Wakacyjnej Akcji Caritas 2017" w Jurgowie - podsumowanie

W ramach I turnusu "Wakacyjnej Akcji Caritas", zorganizowanego we współpracy Caritas Diecezji Siedleckiej i parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach oraz tamtejszego Parafialnego Zespołu Caritas, do Jurgowa wyjechało 28 dzieci z siedleckich rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Był to czas wypoczynku i oderwania od codziennych zajęć i problemów.

Więcej...

Dzień dziecka

4 czerwca 2017 roku, w godzinach od 14 do 18, na stadionie MOSiR w Parczewie odbył się FESTYN RODZINNY z okazji DNIA DZIECKA.

Więcej...

„FARMA ILUZJI”

31 maja 2017r., z okazji Dnia Dziecka, Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie zorganizowała wycieczkę do „FARMY ILUZJI” - Parku Edukacji i Rozrywki znajdującego się we wsi Mościska.

Więcej...

Pomoc dla Mateusza Grzyba

Mateusz to 16-latek z Władysławowa (gmina Żelechów, województwo mazowieckie). Chłopiec od urodzenia cierpi na mukowiscydozę i potrzebuje wsparcia finansowego, które pozwoli mu walczyć z bardzo ciężką, nieuleczalną chorobą.

Więcej...

XIV Konkurs Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych “Siedlce, Podlasie i Anioły”

We wtorek 4 lipca 2017r. w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach odbył się wernisaż prac, które wzięły udział w konkursie. Poznajmy tegorocznych laureatów.

Więcej...

Wakacje na świetlicach

Dzieci uczęszczające w czasie roku szkolnego do 3 świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej w te wakacje nie będą się nudzić. Przygotowano dla nich ciekawe zajęcia, gry i zabawy, a także inne atrakcje. Dzięki temu spędzą letnią przerwę od nauki w miłym gronie i zregenerują siły przed pierwszym szkolnym dzwonkiem.

Więcej...