Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Sierpień 2017

Zamość - Roztoczański Park Narodowy. WTZ Siedlce na wakacjach.

„Padwą Północy” bądź „”perłą renesansu” nazywany jest Zamość, którego większość zabudowy stanowią kamienice, a jego stara część otoczona jest typowo renesansowymi fortyfikacjami bastionowmi. Twierdza Zamość...

Więcej...

Zamień kwiaty na stypendium

W Caritas Diecezji Siedleckiej ruszyła kolejna edycja programu stypendialnego dla dzieci i młodzieży pn. ”Skrzydła”. Tegoroczną nowością jest możliwość wspierania dzieci z mniej zamożnych rodzin, poprzez podarowanie środków pieniężnych, zebranych do puszek, zamiast ślubnych podarunków.

Więcej...

Wycieczka w góry

W dniach 21-25 sierpnia razem z całym warsztatem wyjechaliśmy na cudowną wycieczkę w Bieszczady.

Więcej...

IV turnus „Wakacyjnej Akcji Caritas 2017” w Głuchołazach - podsumowanie

W dniach 29 lipca – 11 sierpnia do Głuchołaz w Górach Stołowych wyjechała 50-osobowa grupa dzieci. Był to czas intensywnego zwiedzania, specjalistycznych zajęć i integrowania się wśród nowych znajomych.

Więcej...

Caritas dodaje dzieciom skrzydeł

W Caritas Diecezji Siedleckiej rusza nabór do programu stypendialnego dla dzieci i młodzieży pn. „Skrzydła”. Dzięki wsparciu darczyńców, dzieci otrzymają środki na pokrycie wydatków związanych z nauką w szkole.

Więcej...

Narodowe Czytanie w siedleckim więzieniu

W niedzielę 3 września 2017r. w Zakładzie Karnym w Siedlcach odbędzie się wspólne słuchanie literatury w ramach ogólnopolskiego Narodowego Czytania, które swoim patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Więcej...

27 sierpnia – Pomóżmy poszkodowanym w czasie nawałnic

W niedzielę 27 sierpnia br. we wszystkich parafiach diecezji siedleckiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych wskutek nawałnic. Apel w tej sprawie wystosował Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Więcej...

III turnus „Wakacyjnej Akcji Caritas 2017” w Zakopanem - podsumowanie

Jednym z turnusów „Wakacyjnej Akcji Caritas 2017”, w którą włączyła się siedlecka Caritas, był ten w Zakopanem. W dniach 19 lipca – 1 sierpnia pojechała tam 37-osobowa grupa dzieci i młodzieży z diecezji siedleckiej. Czekały na nich atrakcje związane z górami, zajęcia kolonijne oraz program promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Więcej...

Pomóżmy Mateuszowi podczas Dni Żelechowa

Już 27 sierpnia, podczas Dni Żelechowa, oprócz atrakcji zapewnionych przez organizatorów, będzie można wspomóc szczytny cel – leczenie i rehabilitację 16-letniego Mateusza Grzyba, chorego na nieuleczalną mukowiscydozę.

Więcej...

Kupując - pomagasz

Caritas Diecezji Siedleckiej dołączyła do grona 3923 organizacji, które pozyskują pieniądze na różne społeczne cele, poprzez serwis FaniMani.pl. Siedlecka Caritas zbiera środki na działalność charytatywną i zakup sprzętu rehabilitacyjnego do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego.

Więcej...