Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Październik 2017

Dzień Seniora w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych 27 października (piątek) organizuje Dzień Seniora. Tegoroczna edycja odbędzie się we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, w Bibliotece Głównej UPH w godz. 10.00 - 14.00.

Więcej...

VI Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych - podsumowanie

„Narodziny Rodziny” – to tytuł filmu, który zdobył pierwsze miejsce podczas VI Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej. Tegoroczna edycja imprezy odbywała się pod hasłem „niepełnoSPRAWNI i rodzina” i przyciągnęła uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych a także fundacji i stowarzyszeń.

Więcej...

„KAROL” nagrodzony na VI Festiwalu Filmowym w Białej Podlaskiej.

W filmie, jego bohater opowiada o rodzinie, o tym jak według niego powinna ona wyglądać; czego brakuje mu w jego codziennym życiu. W naszej produkcji pojawia się również postać...

Więcej...

„Moja ojczyzna” - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PFRON

„Moja ojczyzna” – to temat tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem Konkursu jest...

Więcej...

Festiwal Filmowy

24.10 2017r. wzięliśmy udział w VI Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej. Organizatorem festiwalu jest WTZ w Białej Podlaskiej natomiast honorowym patronem została żona Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser Duda

 

Więcej...

Wyjątkowe wiązanki

Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do zakupu wyjątkowych wiązanek nagrobkowych na zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Więcej...

Wręczono nagrody Ubi Caritas

W sobotę, 21 października, w Teatrze Kamienica w Warszawie wręczono – już po raz szesnasty – nagrody Ubi Caritas, jako wyrazy wdzięczności za działania charytatywne na rzecz potrzebujących w Polsce i na świecie. Gala – będąca inicjatywą ekumeniczną - została zorganizowana we współpracy Caritas Polska, prawosławnego Eleos oraz dwóch ewangelickich Diakonii.

Więcej...

Wehikuł czasu

    Dnia 23.10.2017r. wybraliśmy się do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na VII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Środowisk Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Wehikuł czasu” zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Siedlcach.

 

Więcej...

Szkolne Koła Caritas ruszają do dzieła!

W czwartek, 19 listopada, w Caritas Diecezji Siedleckiej spotkali się opiekunowie i asystenci kościelni Szkolnych Kół Caritas (w sumie 68 osób), m.in. by podsumować działalność, którą podejmowali w roku szkolnym 2016/2017.

Więcej...

Caritas pomoże dzieciom w Boliwii

Caritas Diecezji Siedleckiej, ze środków pozyskanych podczas akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, przekaże 50 groszy z każdej świecy na utrzymanie internatu dla dziewcząt w Boliwii. Dzięki temu, nadal będą miały zapewniony dach nad głową, wyżywienie i – co najważniejsze – szansę na lepszą przyszłość.

Więcej...