Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Listopad 2017

Czy też pomagasz?

Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca, aby 8 (piątek) i 9 grudnia (sobota) 2017 roku włączyć się w XIII edycję ogólnopolskiej zbiórki żywności ph. „Tak, POMAGAM!”. Zebrane produkty zostaną przed Świętami Bożego Narodzenia przekazane osobom z diecezji siedleckiej w ciężkiej sytuacji materialnej.

Więcej...

Pomoc dla Kingi Kruszewskiej

17 –letnia Kinga od pierwszych dni swojego życia stawia czoła przeciwnościom losu. Po urodzeniu dostała 1 punkt w skali Apgar. Miała niewielkie szanse na przeżycie. A jednak nie poddała się.

Więcej...

Pomoc dla Szymona Ochijewicza

Szymon obecnie ma 7 lat i jest drugim z trójki dzieci Państwa Ewy i Piotra Ochijewiczów. Tylko jego dotknęły wady wrodzone. Urodził się jako wcześniak z rozszczepem, zmniejszonym napięciem mięśniowym, zaburzeniami równowagi, mikrocją (zmniejszenie małżowiny) lewego ucha, niedosłuchem, nie w pełni drożną przegroda nosową, skórzakiem rogówki oka lewego i z zespołem Goldenhara. 

Więcej...

Zdjęcie: por. M. Kuźma

Klub Ojca w Zakładzie Karnym w Siedlcach

18 listopada w Kaplicy pw. Dobrego Łotra w Zakładzie Karnym w Siedlcach odbyła się inauguracja Klubu Ojca, działającego w Zakładzie Karnym w Siedlcach w ramach Projektu „2 Kroki” realizowanego w siedleckiej jednostce przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

Zdjęcie: Facebook

Biegają dla Nikoli

W sobotę, 18 listopada 2017r., odbył się pierwszy z serii biegów w cyklu „Biegi Górskie Siedlce BGGB” na siedleckich terenach leśnych Nadleśnictwa Sekuła – Gołobórz. Część z zebranych z tej okazji środków zostanie przekazana na rzecz Nikoli Turos, dziewczynki chorej na dziecięce porażenie mózgowe.

Więcej...

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów konkursu fotograficznego w projekcie PATRIOTA 2017! Pierwsze miejsce i nagrodę w postaci kamery cyfrowej wygrał Mariusz Stoszewski z Siedlec.

Więcej...

Warsztaty rękodzieła

W sobotę, 18 listopada 2017r., w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom CDS w Białej Podlaskiej odbyły się warsztaty rękodzieła, w których udział wzięły dzieci z rodzicami

Więcej...

Caritas zaprasza do teatru (aktualizacja)

W niedzielę, 19 listopada 2017r. o godz. 12:00, w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Świrskiego 31 w Siedlcach, w ramach obchodów Światowego Dnia Ubogich, odbędzie się koncert-spektakl pt. „Śpiewnik Papieski” w wykonaniu Teatru ES i Chóru Miasta Siedlce.

Więcej...

Wyjście do kina Helios

W dniach 14 i 16 listopada wybraliśmy się do kina „Helios” w Siedlcach na film pt „Listy do M 3”

Więcej...

Zbiórka żywności zakończona sukcesem

W piątek i sobotę 27-28 października, podczas zbiórki żywności ph. „Podziel się z potrzebującymi tym, czego im brakuje”, którą Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizowała na terenie diecezji, zebrano ponad 3,5 tony żywności. Trafi ona do najbardziej potrzebujących w formie paczek świątecznych na Święta Bożego Narodzenia.

Więcej...