Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Grudzień 2017

Biała Podlaska: Kolędowanie prosto z serca

Osoby samotne i potrzebujące zebrały się w piątek, 22 grudnia, na wigilii w budynku Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej. Były tradycyjne potrawy, opłatek i wspólne kolędowanie.

 

Więcej...

Siedlecka Caritas zakupi nieruchomość przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach

W piątek 24 listopada 2017r. radni Miasta Siedlce podczas głosowania zadecydowali, aby sprzedać Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) nieruchomość Miasta Siedlce przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach wartą 3 mln 800 tys. złotych za 10% wartości, tj. 380 tys. złotych. Dzięki temu, już niebawem, organizacja rozpocznie kolejne inwestycje, które posłużą mieszkańcom diecezji.

Więcej...

Siedlce: Wigilia CIS i Caritas

Pracownicy i uczestnicy Centrum Integracji Społecznej oraz pracownicy Caritas Diecezji Siedleckiej spotkali się w piątek, 22 grudnia, w budynku przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach na wspólnej Wigilii.

Więcej...

Siedlce: Diecezjalna Wigilia dla ubogich

Około 100 osób zebrało się w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Świrskiego 57 w Siedlcach 23 grudnia na tradycyjnej Wigilii dla osób ubogich, samotnych, bezdomnych i pozostających w trudnej sytuacji życiowej, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. biskup siedlecki Kazimierz Gurda, biskup pomocniczy Piotr Sawczuk, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. Marek Bieńkowski oraz Daria Galan i Artur Ziółek z firmy Selgros.

Więcej...

Zabawa Andrzejkowa w DPS w Siedlcach

23 listopada 2017 r. wzięliśmy udział w  imprezie „Andrzejkowej”, organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach „Dom nad stawami”.

Więcej...

Świąteczne bombki

Zdjęcia: Świetlica Socjoterapeutyczna w Siedlcach

Więcej...

Siedlce: Świąteczne spotkanie rodzinne w ZK Siedlce

16 grudnia br. w Zakładzie Karnym w Siedlcach odbyło się spotkanie rodzinne, będące elementem programu resocjalizacji w zakresie integracji rodzin "Ojciec NIEzłomNY". Spotkanie odbyło się w szczególnym dla wszystkich okresie poprzedzającym zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Więcej...

Spotkanie opłatkowe 2017

Tradycyjnie już, 21 grudnia 2017r., Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie przygotowała spotkanie opłatkowe, które odbyło się w przykościelnej salce katechetycznej.

Więcej...

Spotkanie opłatkowe w WTZ

Dnia 20.12.17 r.  już po raz trzeci mieliśmy przyjemność wspólnie spotkać się na spotkaniu opłatkowym.

Więcej...