Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Luty 2018

Caritas: Bezpłatne rozliczanie PIT

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza do bezpłatnego skorzystania z pomocy przy rozliczaniu zeznań podatkowych PIT za 2017 rok. W Siedlcach i w Białej Podlaskiej dyżurują w tym celu specjalnie przeszkolone osoby.

Więcej...

Radzyń Podlaski: Dzień skupienia Szkolnych Kół Caritas (SKC)

We wtorek 20 lutego 2018r. w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim spotkali się opiekunowie i członkowie Szkolnych Kół Caritas z dekanatu radzyńskiego, by podzielić się doświadczeniami i nakreślić wspólne przyszłe działania.

Więcej...

Siedlce: Sztuka, komercja i cele charytatywne

Laureaci VI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” jak co roku przeznaczyli swoje nagrody na cele charytatywne. Wśród osób potrzebujących znalazł się Gabriel Mazurek, który jest podopiecznym Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Więcej...

Caritas rozpoczyna akcję „Jałmużna Wielkopostna 2018”

Wraz z nadejściem Wielkiego Postu Caritas Diecezji Siedleckiej przygotowała 50 tysięcy baranków z czekolady i 4,5 tysiąca tekturowych Skarbonek Jałmużny Wielkopostnej w ramach ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna 2018”, z których zebrane środki pomogą mieszkańcom diecezji w poprawie trudnej sytuacji życiowej.

Więcej...

Włodawa: Roztańczeni seniorzy

W minioną sobotę, 17 lutego 2018 r., we Włodawskim Domu Kultury, odbył się pokaz tańca towarzyskiego uczestników Klubu Seniora „Senior Przyszłości” - projektu Caritas Diecezji Siedleckiej. Dopisała publiczność i dobry nastrój.

Więcej...

19-24 lutego: Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z porad: prawnika, psychologa, kuratora sądowego, policjanta i pracownika socjalnego w Siedlcach, Łosicach i Białej Podlaskiej, w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Więcej...

Siedlce: Kolejny sprzęt rehabilitacyjny z Niemiec

We wtorek 13 lutego 2018r. w Caritas Diecezji Siedleckiej gościli przedstawiciele Wspólnoty Pomocy dla Chorych i Niepełnosprawnych w Polsce z Freiburga w Niemczech. W obecności dyrektora CDS przekazali 2 nowe łóżka rehabilitacyjne na rzecz CDS Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego.

Więcej...

„Podaruj zdrowie, podaruj życie - koperta życia”

Centrum Wolontariatu działające w Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) zaprasza wszystkich mieszkańców miasta Siedlce do wzięcia udziału w kampanii społecznej „Podaruj zdrowie, podaruj życie - koperta życia”.

Więcej...

Pomoc dla Pawła Makuły

Paweł Makuła z Tucznej (w woj. lubelskim) urodził się 10 sierpnia 2009 roku w 41. tygodniu ciąży. Od pierwszych lat można było zaobserwować u niego widoczną różnicę sprawności ruchowej w porównaniu z rówieśnikami. Okazało się, że jest chory na Encefalopatię o nieustalonej etiologii (uszkodzenie mózgowia), niskorosłość i zaburzenia ruchowe pod postacią ataksji o znacznym nasileniu.

 

Więcej...

Walentynki 2018

Walentynki są raz w roku,

pełne szczęścia i uroku,

a Ty stale bądź radosny

i promienny jak dzień wiosny!

Mrugnięcie

 

Więcej...