Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Marzec 2018

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim życzymy WESOŁEGO ALLELUJA! Uśmiech

Więcej...

Spotkanie Wielkanocne 2018

Spotkanie Wielkanocne w naszej Świetlicy! Uśmiech

Więcej...

Wielkanoc na świetlicy

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa i nad triumfem zmartwychwstania.

Więcej...

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych przekazujemy Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Więcej...

Wielki Piątek dniem wolnym od pracy

Uprzejmie informujemy, że Wielki Piątek, 30 marca 2018r., jest w Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) dniem wolnym od pracy. Oznacza to, że biuro organizacji przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach oraz wszystkie jednostki prowadzone przez CDS będą tego dnia nieczynne.

Więcej...

Piszczac: Powołano Parafialny Zespół Caritas nr 15

W poniedziałek 12 marca 2018r., podczas Mszy Świętej, ks. Paweł Wojdat - wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej przekazał statut Parafialnego Zespołu Caritas w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Piszczacu na ręce ks. proboszcza Michała Oleszczuka.

Więcej...

Zebrali ponad 20 ton żywności

W piątek i sobotę, 9 i 10 marca 2018r., na terenie diecezji siedleckiej została przeprowadzona ogólnopolska XIV zbiórka żywności ph.: „Tak, POMAGAM!”. Wolontariusze zebrali 20 ton i 112 kg produktów z długim terminem ważności. To o 4 tony więcej niż w zeszłym roku.

Więcej...

Spotkanie Wielkanocne w naszym Warsztacie

Dnia 26 marca w naszym Warsztacie zorganizowaliśmy spotkanie Wielkanocne dla uczestników i pracowników.

Więcej...

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową, 25 marca 2018r., dzieci oraz wychowawcy z Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie, wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej rozpoczynającej wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

Więcej...

Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny

W tym roku Parczewski Dom Kultury ogłosił konkurs na Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny, w którym naszą placówkę reprezentowała Oliwka.

Więcej...