Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Kwiecień 2018

Z szacunku do niepełnosprawnych intelektualnie

Już niebawem, 10 maja 2018r. w zespole pałacowo-parkowym w Milanowie, odbędzie się spotkanie z okazji Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, pod honorowym patronatem J.E. Ks. Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Celem spotkania jest prezentacja jednostek Caritas diecezjalnej, działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Więcej...

Informacja o pracy Caritas Diecezji Siedleckiej w dn. 02 maja 2018r.

Uprzejmie informujemy, że dn. 02 maja 2018r. większość jednostek Caritas Diecezji Siedleckiej Caritas będzie nieczynna. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w treści tego ogłoszenia.

Więcej...

Program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce „Żółty Talerz”

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie przystąpiła do programu wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce „Żółty Talerz”. Pomysłodawcą i koordynatorem tej kampanii społecznej jest Kulczyk Foundation, która do współpracy zaprosiła największe organizacje pomocowe.

Więcej...

WTZ Siedlce "W ogrodzie wyobraźni"

W dniach od 18 kwietnia  do 31 maja 2018 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zobaczyć można Wystawę...

Więcej...

Dyrektor siedleckiej Caritas uhonorowany medalem Primus in Agendo

Ks. Marek Bieńkowski otrzymał medal Primus in Agendo - najważniejsze wyróżnienie podczas Kongresu Organizacji Pozarządowych, który odbywał się m.in. 19 kwietnia 2018r. w Białej Podlaskiej. Tematem przewodnim wydarzenia była działalność organizacji aktywizujących lokalną społeczność, jak również wzmocnienie wizerunku organizacji pozarządowych, identyfikacja i promocja dobrych praktyk.

Więcej...

Nikola Turos odeszła do Pana

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 6 kwietnia 2018r., po długotrwałej chorobie, zmarła Nikola Turos z Siedlec.

Więcej...

Zaproszenie na Diecezjalny Kongres Trzeźwości w Siedlcach w dniach 27-28 kwietnia 2018 r. Są jeszcze wolne miejsca! Udział w Kongresie bezpłatny!

Kongres adresowany jest do wszystkich, którzy są zainteresowani rozwiązywaniem problemów alkoholowych, chcą pogłębić swoją wiedzę z tej dziedziny i spotkać się z tymi, którym sprawy trzeźwości leżą na sercu. Proponujemy ciekawe i wartościowe tematy.

Więcej...

VI Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia w DPS Siedlce

W minioną środę w holu „Domu nad Stawami” w Siedlcach już po raz szósty odbył się Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia.Organizatorem turnieju był DPS „Dom nad Stawami”...

Więcej...

Wernisaż prac uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim

18.04.2018r. wybraliśmy się do Biblioteki Głównej UPH w Siedlcach, gdzie odbył się wernisaż obrazów zatytułowany „Ogrody Marzeń”

Więcej...

Z wizytą w aptece

W dniach 19.02 - 17.04.18 r., w ramach programu wzmacniania naszych kompetencji społecznych udaliśmy się z wizytką do Apteki Passiflora w Mokobodach,

Więcej...