Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Maj 2018

Nasze Mazury...

Sztynort to miejsce początkowe naszego kilkudniowego rejsu po jeziorach mazurskich. Jezioro Sztynorckie, Kisajno, Niegocin, Dargin i Mamry to jeziora...

Więcej...

Mobilna Ambasada Niepodległej w trasie! Przystanek: Caritas Diecezji Siedleckiej

Już 28 maja 2018r. Bus Mobilnej Ambasady Niepodległej przyjedzie do Caritas Diecezji Siedleckiej, aby dzień później – 29 maja zatrzymać się na dłużej na Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który odbędzie się w Pratulinie. Dlaczego wyjechał w Polskę i… co na to Papież Franciszek?

Więcej...

Życzenia na Dzień Mamy!

Już dziś składamy naszym Kochanym Mamom serdeczne życzenia z okazji Ich jutrzejszego święta! Uśmiech

Więcej...

Laureaci konkursu „Siedlce, Podlasie i Anioły” nagrodzeni!

XV Edycja Konkursu Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły”, którego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej, działający pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej, dobiegła końca.

Więcej...

Integracja na świeżym powietrzu

Już od czterech lat niepełnosprawni uczestnicy różnych jednostek z regionu spotykają się na pikniku na terenie Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej (CDS WTZ) w Kisielanach Żmichach 52, aby wspólnie bawić się i integrować. W tym roku IV Piknik Integracyjny odbędzie się 12 czerwca 2018r. o godz. 11:00, a dla uczestników przewidziano: grill, konkursy i zabawę przy dobrej muzyce.

Więcej...

Rozwijają się poprzez sztukę

Niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) w Białej Podlaskiej, który działa już od 10 lat pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS), każdego dnia, podczas terapii zajęciowej, zajmują się m.in. pracą twórczą. Zwieńczeniem ich wysiłków jest wystawa retrospekcyjna pod hasłem „Nasze 10 lat”, której wernisaż odbędzie się 8 czerwca 2018r. o 17:00 w Muzeum Południowego Podlasia przy ul. Warszawskiej 12 w Białej Podlaskiej. Prace oglądać można do 29 czerwca.

Więcej...

Program „Żółty talerz”: W świetlicy jedzą zdrowo

Poza domem dzieci zazwyczaj jedzą słodkie batoniki, słone chipsy i popijają je gazowanymi napojami. W Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie, która działa w Caritas Diecezji Siedleckiej, takiego jedzenia próżno szukać. Odkąd pojawił się program „Żółty talerz”, 30-tka dzieci i młodzieży z gminy Parczew zajada naturalne jogurty, warzywa i owoce, a do picia dostaje 100% soki.

Więcej...

„Siedlce, Podlasie i Anioły”

Dnia 23 maja 2018 roku odbył się wernisaż prac z XV konkursu twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych pod tytułem „Siedlce, Podlasie i Anioły”, zorganizowany przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach.

Więcej...

Festiwal Piosenki "Być dobrym jak chleb"

Dnia 22.05.2018 r. w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki odbył się już po raz XVII Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych  pod tytułem „Być Dobrym Jak Chleb”.

Więcej...

Kreatywne malowanie sznurkami

Farby+ sznurek= kreatywna, kolorowa zabawa! Uśmiech

Więcej...