Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Czerwiec 2018

Wakacje 2018 z siedlecką Caritas

Wraz z końcem roku szkolnego w Caritas Diecezji Siedleckiej ruszają wakacje przeznaczone dla dzieci z terenu diecezji siedleckiej w szczególnie trudnej sytuacji materialnej i życiowej. W środę, 11 lipca w Zakopanem rozpocznie się pierwszy z czterech specjalistycznych wyjazdów Wakacyjnej Akcji Caritas. Natomiast trzy świetlice, działające pod logo Caritas, przygotowały program wakacyjny dla swoich podopiecznych na miejscu.

Więcej...

Wycieczka nad morze

W dniach 18-22.06.2018r. wybraliśmy się  na tygodniową wycieczkę do Gdańska nad morze na wyspę Sobieszewską.

Więcej...

Wakacje w świetlicach Caritas

W piątek, 22 czerwca 2018r. rozpoczynają się jedne z dotychczas najdłuższych wakacji (potrwają 73 dni, a dzieci i młodzież rozpoczną rok szkolny dopiero 3 września). Przypominamy, że podopieczni świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej będą mogli przychodzić do nich także w wakacje. Na co mogą liczyć w tym roku - szczegóły w aktualności.

Więcej...

10-lecie Zakładu Aktywności Zawodowej Caritas Diecezji Siedleckiej

Za nami uroczystość 10-lecia ZAZ-u w Chlewiskach w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka". Kierownictwo Zakładu Aktywności Zawodowej wyraża najserdeczniejsze podziękowania klientom i kontrahentom za dotychczasową współpracę. A my zapraszamy do obejrzenia foterelacji z tego wydarzenia.

Więcej...

20-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy: Całe serce dla niepełnosprawnych

- Gdyby nie oni, byłoby nam bardzo ciężko – mówi  o Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowym Domu Samopomocy w Białej Podlaskiej Barbara Szczęsna. Placówka, usytuowana przy Parku Radziwiłłowskim,  pomaga osobom z zaburzeniami psychicznymi w normalnym funkcjonowaniu. W czwartek 14 czerwca 2018r. uczestnicy, pracownicy i zaproszeni goście świętowali okrągły jubileusz 20-lecia istnienia.

Więcej...

Sobótkowe spotkania

W dniu 17 czerwca 2018 roku wybraliśmy się na piknik integracyjny „Sobótkowe spotkania”, zorganizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Ptaszkach z filią w Kukawkach.

Więcej...

Bal absolwentów w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Stoku Lackim

Dnia 14 czerwca 2018r. już po raz czwarty odwiedziliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stoku Lackim

Więcej...

Dzień dużego dziecka

W czerwcu bieżącego roku w naszym Warsztacie odbył się dzień „Dużego Dziecka”. Wspólną zabawę zorganizowano na świeżym powietrzu na terenie naszej placówki.

Więcej...

II Siedlecka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Hala Sportowa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Siedlcach wypełniła się niecodziennymi drużynami… Reprezentacje szkół  i placówek działających
w naszym regionie...

Więcej...

Seminarium nt. zatrudnienia socjalnego

Debata na temat możliwości pomocy osobom w trudnej sytuacji i zagrożonych wykluczeniem społecznym – to główny cel seminarium, które odbędzie się 20 czerwca 2018r. w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedlce przy ul. Budowlanej 1 o godz. 10:00.

Więcej...