Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Lipiec 2018

Wakacje ze Świetlicą

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie w dniach od 25.06.2018r. do 31.07. 2018r., w godzinach: 9.00 – 14.00, organizowała zajęcia wakacyjne dla podopiecznych placówki.

Więcej...

I Turnus Wakacyjnej Akcji Caritas – podsumowanie

Wyjazd w góry to jedno z marzeń wielu dzieci. W tym miesiącu Caritas Diecezji Siedleckiej zapewniła 49 dzieciom moc atrakcji w stolicy polskich Tatr. Pierwszy turnus, który trwał od 11 do 20 lipca 2018r. w Zakopanem, dobiegł końca.

Więcej...

Wolontariusze Caritas żeglowali po Bałtyku

Fundacja Regaty Morskie wspólnie z Caritas Diecezji Siedleckiej realizuje Program Edukacji Żeglarskiej dla dzieci i młodzieży. Dzięki temu, wolontariusze Centrum Wolontariatu z Białej Podlaskiej w lipcu mieli okazję żeglować po Zatoce Gdańskiej. Odwiedzili mariny w Gdańsku, Gdyni, Górkach, Helu i Sopocie, każdego dnia przemierzając do nich drogą wodną.

Więcej...

Wycieczka do Bałtowa

24 lipca 2018r., Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie zorganizowała wycieczkę do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Udział w wyjeździe był nagrodą za uczęszczanie na zajęcia wakacyjne, organizowane przez naszą placówkę.

Więcej...

Niepełnosprawni Chabierowie uwięzieni we własnym domu

- Od prawie trzech lat nie wychodzę z domu – mówi 33-letni Kamil Chabiera, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. W podobnej sytuacji jest jego 44-letnia siostra, Beata. Niepełnosprawne rodzeństwo, poruszające się na wózkach inwalidzkich, pilnie potrzebuje windy, która pozwoliłaby wydostać się z domu by dotrzeć do lekarzy i na specjalistyczne badania. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o pomoc!

Więcej...

III Plenerowe Spotkanie Integracyjne w Milanowie

- Spotkania takie są doskonałą okazją nie tylko do integrowania środowiska, ale również służą do popularyzacji sportu wśród osób z niepełnosprawnością, uczenia właściwych postaw i zachowań, rywalizacji oraz zachęcają do prowadzenia zdrowego stylu życia – podsumowuje III Plenerowe Spotkanie Integracyjne w Milanowie Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej (CDS WTZ) w Parczewie.

Więcej...

Schronienie będzie nadal funkcjonować

Internat w boliwijskiej miejscowości Bulo Bulo (Ameryka Południowa) obecnie jest schronieniem dla 24 dziewczynek – sierot, dzieci pochodzących z rozbitych rodzin, a nawet wykorzystywanych wcześniej seksualnie w swoich domach. Placówkę prowadzą księża – misjonarze z diecezji siedleckiej i misjonarze świeccy z Polski i Boliwii. W tym roku wsparła ich finansowo Caritas Diecezji Siedleckiej, przekazując na utrzymanie miejsca 30 tysięcy złotych.

Więcej...

Caritas: Warsztat w Kisielanach zaprasza niepełnosprawnych

Bezpłatna rehabilitacja społeczna i zawodowa, ciekawe zajęcia, miła atmosfera – na to mogą liczyć osoby niepełnosprawne w Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztacie Terapii Zajęciowej zlokalizowanym w Kisielanach Żmichach (woj. mazowieckie). Placówka informuje o możliwości przyjęcia dodatkowych uczestników.

Więcej...

Caritas: Potrzebne środki na leczenie Michałka

Michałek Kwiatkowski – 6-latek z Jedlanki (woj. lubelskie), cierpiący na rzadką wrodzoną wadę nogi, marzy, aby we wrześniu pójść do zerówki. Aby tak się stało, musi zebrać do końca lipca aż 176 tysięcy złotych na operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Podejmie się jej w Warszawie dr Paley – specjalista z Florydy w USA.

Więcej...