Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Sierpień 2018

Ziołowy Zakątek

Dzień 30.08.2018r. po wakacyjnym odpoczynku w naszym warsztacie zorganizowano autokarową wycieczkę do miejscowości Koryciny – gospodarstwa agroturystycznego „ Ziołowy Zakątek”. Celem naszej wyprawy było nabycie wiedzy o roślinach ziołowych przydatnych, a nawet potrzebnych do naszego życia codziennego, oraz poznaliśmy rośliny śmiertelne trujące, na które powinniśmy w szczególności uważać.

Więcej...

Pomoc dla Haliny Weremy

Pożar domu i całego dobytku – to problem, który w lutym 2018 roku ciężko doświadczył Panią Halinę Weremę (55 lat) i jej męża ze wsi Żłobek (woj. lubelskie, powiat włodawski). Po ukochanym domu zostały zgliszcza. Małżeństwo nie posiada środków, aby samodzielnie wybudować nowy dom, dlatego zwróciło się o pomoc do Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja w ich imieniu prosi o wsparcie.

Więcej...

Pomoc dla Dawida Koczkodaja

Dawid Koczkodaj to niespełna 9-letni mieszkaniec Jagodnicy koło Leśnej Podlaskiej (woj. lubelskie), cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec potrzebuje pieniędzy na kolejne dawki komórek macierzystych – koszt jednej z nich to aż 9 tys. złotych. Dzięki finansowemu wparciu, o które proszą jego rodzice, chłopiec będzie mógł lepiej funkcjonować i rozwijać się w szybszym tempie.

Więcej...

Rodzice Marysi dziękują

7-letnia Marysia Tchórzewska z Siedlec zakończyła trzeci etap leczenia na Florydzie w USA. Dziewczynka jest chora na bardzo rzadką dysfunkcję lewej nóżki (hemimelię strzałkową), polegającą na niedorozwoju części kończyny dolnej i skróceniu kości budującej kończynę. Dzięki środkom uzbieranym na subkoncie w Caritas Diecezji Siedleckiej jej nóżka jest o 8 cm dłuższa, a stopa prawidłowo ustawiona, z czego zachwyceni są jej rodzice.

Więcej...

II Turnus Wakacyjnej Akcji Caritas w Zakopanem - podsumowanie

Zwiedzanie, integracja z rówieśnikami, a przede wszystkim zajęcia terapeutyczne, pozwalające dzieciom odreagować domowe problemy i wypracować ważne dla nich umiejętności – to główne punkty prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej II turnusu kolonii letnich, który trwał od 31 lipca do 13 sierpnia 2018r. w Zakopanem w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas.

Więcej...

Nowy sprzęt od Caritas Polska

10 nowoczesnych koncentratorów tlenu i 17 łóżek rehabilitacyjnych trafiło w sierpniu 2018r. do Caritas Diecezji Siedleckiej. Sprzęt przekazała nieodpłatnie Caritas Polska, został sfinansowany ze środków pochodzących z 1% podatku. Zmniejszy on listę oczekujących, dla których Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego to często jedyna deska ratunku w sytuacji niepełnosprawności, choroby czy podeszłego wieku.

Więcej...

Worki na dziecięcą pościel w promocyjnej cenie

Poszukujesz pościeli dziecięcej, worka na pościel i worka na dziecięce ubranka do przedszkola? Zapraszamy do zakupów w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach! Oferujemy niskie ceny i wiele wzorów do wyboru.

Więcej...

Do Zakopanego po zdrowie

Zajęcia plastyczne z malowania na szkle, muzykoterapia, lekcje muzealne i bogaty program turystyczny – to elementy warsztatów arteterapeutycznych w Zakopanem, w których 21-24 maja 2018r. wzięła udział 14-osobowa grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Stoku Lackiego.

Więcej...

Strefa Wolontariatu podczas IX PGE Biegu Siedleckiego Jacka

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Diagnozę tę słyszą dzieci, młodzież i dorośli. W ostatnią niedzielę wakacji, 26 sierpnia 2018r., podczas trwania Biegu Siedleckiego Jacka na terenach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II 6, Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu, przy współpracy z Fundacją DKMS, będzie prowadzić Dzień Dawcy, czyli rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

Więcej...

„Książka dla Hospicjum” – lekarstwem na samotność i chorobę

Niemal 1000 książek udało się zebrać do tej pory, podczas akcji na rzecz Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, prowadzonego przez SPZOZ przy ul. Gen. Józefa Bema 22 w Siedlcach. – Dotarła do nas nawet paczka z Krakowa! – cieszy się Małgorzata Mućka, koordynator akcji Caritas Diecezji Siedleckiej Centrum Wolontariatu w Siedlcach.

Więcej...