Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Wrzesień 2018

Warsztaty filmowe w WTZ Biała Podlaska

Dnia 28.09.2018 r.  po raz drugi uczestniczyliśmy w warsztatach filmowych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej. W tym roku tematem zajęć był teatr, a spotkanie poprowadził znany aktor filmowy i teatralny, także reżyser  pan Artur Dziurman, który założył teatralne stowarzyszenie osób niewidomych, pod nazwą „Kabaret starszych panów”.

Więcej...

Spotkali się by pomagać

- Była to doskonała okazja do zacieśnienia współpracy, wymiany doświadczeń oraz dyskusji nad możliwościami zapewnienia kompleksowej pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji – mówi Agata Ługowska, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Siedlcach Caritas Diecezji Siedleckiej, o konferencji, która odbyła się 26 września 2018r. przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach.

Więcej...

Sprzątanie świata z Caritas

Niepełnosprawni z trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej (WTZ), prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, wezmą udział 3 października 2018 roku w akcji sprzątania lasu na terenie Powiatu Siedleckiego – Gminy Mokobody, której patronem będzie św. Franciszek z Asyżu.

Więcej...

„Opatrzność” w Siedlcach

W tym roku niepełnosprawni aktorzy przygotowali dla nas sztukę „Król życia” na podstawie scenariusza o. Adama Piekarskiego. „Król życia” to opowieść o życiu...

Więcej...

Wolontariusze Caritas na Bałtyku

Wakacyjna Akcja Caritas, podczas której dziećmi opiekowali się m.in. wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej - już za nami. To jednak nie był koniec wrażeń dla tych ostatnich. W dniach 3-7 września 2018r. 11-osobowa grupa wolontariuszy wzięła udział w wyjeździe integracyjnym nad Morze Bałtyckie, aby nauczyć się żeglować i jeszcze lepiej poznać się nawzajem.

Więcej...

Zbiórka pieniędzy na chorego Dawida

W niedzielę, 23 września 2018r. o godz. 18:00 w Hali AWF przy ul. Marusarza 8 w Białej Podlaskiej odbędzie się Wielka Gala Operetkowo-Musicalowa, podczas której można będzie wesprzeć Dawida Koczkodaja – chłopca chorego na dziecięce porażenie mózgowe.

Więcej...

To już dekada istnienia – WTZ obchodzi jubileusz

Wzruszający film ukazujący historię i obecną działalność placówki, jej dobrodziejów i podopiecznych, występy taneczne i wokalne osób niepełnosprawnych, aukcja wykonanych przez nich własnoręcznie prac – tak świętowano 10-lecie powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej (WTZ) prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej. 

Więcej...

Narodowe Czytanie w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie

Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W tym celu, 20 września 2018r., udaliśmy się do biblioteki, gdzie została przygotowana - z myślą o najmłodszych - prezentacja na ten temat.

Więcej...

Siedlecka Caritas nagrodzona po raz kolejny

Doświadczenie, fachowość, tradycja, osiągnięty sukces, ale przede wszystkich wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami – to atuty, które ma Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja została niedawno doceniona w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze 2018” - w etapie regionalnym uzyskała III miejsce i brązowy medal w kategorii „Instytucja”.

Więcej...

Wyjscie do kina "Dywizjon 303"

Dnia 13 i 14 września wybraliśmy się na film „Dywizjon 303” do kina Helios.

Więcej...