Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Październik 2018

Caritas: II Światowy Dzień Ubogich

Zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach II Światowego Dnia Ubogich w diecezji siedleckiej. Będzie to czas naszej solidarności z braćmi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, a przy tym możliwość konkretnego ich wsparcia poprzez udział w akcjach i wydarzeniach przygotowanych przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Więcej...

Caritas: „Zmyj szarość z ich życia”

Artykuły higieniczne, kosmetyki, ręczniki i chemia – to rzeczy, które Caritas Diecezji Siedleckiej zbiera podczas akcji pn.: „Zmyj szarość z ich życia” na rzecz osób bezdomnych – mieszkańców noclegowni w Białej Podlaskiej i Siedlcach. Zbiórka potrwa do 18 listopada.

Więcej...

Caritas ogłasza dwa konkursy patriotyczne

Caritas Diecezji Siedleckiej ogłasza dwa konkursy „PATRIOTA 2018” o tematyce patriotycznej: Konkurs Pieśni Patriotycznej dla Szkół oraz Konkurs Fotograficzny. Do wygrania są bony pieniężne.

Więcej...

Na planie „mojego PATRIOTYZMU, mojej NIEPODLEGŁEJ”

Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej już za nami. „niepełnoSPRAWNI i niepodległość” był motywem przewodnim...

Więcej...

„mój PATRIOTYZM, moja NIEPODLEGŁA” na Festiwalu Filmowym Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

Tegoroczny Festiwal „niePEŁNOSPRAWNI i niepodległość” wpisał się w obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na „dużym ekranie” mogliśmy zobaczyć filmy, których tematyka dotyczyła naszej Ojczyzny...

Więcej...

Światowy Dzień Origami

Światowy Dzień Origami za nami! Uśmiech

Więcej...

Odmawiamy Różaniec

W czwartek, 25 października 2018r., w Kaplicy Matki Bożej Kodeńskiej dzieci z Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej  wraz z wychowawcami uczestniczyli w Różańcu, którym przewodniczył ks. Paweł Wojdat. Po modlitwie odbyła się pogadanka na temat wiary i misji, jaką niesie Caritas.

Więcej...

Festiwal filmowy już za nami!

Znamy zwycięzców VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej. Podczas imprezy zorganizowanej 25 października 2018r. przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej w NoveKino Merkury można było obejrzeć 10 filmów o tematyce patriotycznej, bowiem hasłem imprezy było „niepełnoSPRAWNI i niepodległość”.

Więcej...

„Niepodległa i niepełnosprawni” nagrodzona przez PFRON.

W tegorocznej XVI Edycji Konkursu - na szczeblu wojewódzkim - udział wzięło kilku podopiecznych WTZ Siedlce, których prace plastyczne powstawały
w Pracowni Rękodzieła Artystycznego...

Więcej...

Caritas: Osoby z niepełnosprawnością stanęły za kamerą

Nagrywanie, produkcja, występ przed kamerą i montaż – tak przygotowują się osoby z niepełnosprawnością do VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanego przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej. Nagrania zostaną zaprezentowane podczas gali festiwalowej 25 października 2018r. o godz. 10:00 w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej 43 w Białej Podlaskiej.

Więcej...