Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Listopad 2018

Program „Żółty Talerz”: „Warzywa i owoce – źródło witamin”

W piątek, 30 listopada 2018r., odbyły się warsztaty realizowane w ramach programu „Żółty Talerz”, w których uczestniczyły młodsze dzieci z Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie.  Tematem przewodnim było hasło „Warzywa i owoce – źródło witamin”.

Więcej...

"Żółty Talerz" w naszej świetlicy

Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Profilaktyczno - Wychowawcza w Siedlcach  od 1 września 2018 r. przystąpiła do programu wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce „Żółty Talerz”. Pomysłodawcą i koordynatorem tej kampanii społecznej jest Kulczyk Foundation.

Więcej...

Caritas zachęca do przedświątecznej akcji

Rusza XV edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności ph.: „Tak, POMAGAM!”. Przez dwa dni, 7 i 8 (piątek, sobota) grudnia 2018r. wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej będą dyżurować przy koszykach w sklepach sieciowych i prywatnych na terenie diecezji. Zebrane produkty trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do osób i rodzin potrzebujących wsparcia.

Więcej...

Pobiegniemy dla Gabrysi

Długa i kosztowna rehabilitacja czeka 10-letnią Gabrysię z Siedlec, którą w październiku potrącił samochód. Aby zebrać potrzebne środki na leczenie, w sobotę 8 grudnia 2018r. przy stadionie ROSRRiT przy ul. Jana Pawła II 6 w Siedlcach odbędzie się Mikołajkowy Charytatywny Bieg dla Gabrysi oraz licytacja charytatywna. Start godz. 13:00.

Więcej...

Bal andrzejkowy

W tym roku 26 listopada bawiliśmy się na balu andrzejkowym w DPS w Siedlcach.

Więcej...

Pomoc dla Szymona Wojewódzkiego

Szymon Wojewódzki, 18-latek z Starej Dąbrówki (woj. mazowieckie), jadąc motocyklem został potrącony przez samochód. Jego młode życie wywróciło się do góry nogami. Po licznych urazach mężczyzna wymaga pilnych operacji. W powrocie do zdrowia może mu pomóc wsparcie finansowe, o które bardzo prosi.

 

Więcej...

Pomoc dla Roberta Makarewicza

Robert Makarewicz, 34-letni mieszkaniec Janowa Podlaskiego (woj. lubelskie), doznał bardzo poważnego urazu głowy i walczy dzielnie o powrót do zdrowia. Niestety, nie stać go ani na sfinansowanie rehabilitacji, ani na dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Jego rodzina bardzo prosi o wsparcie.

Więcej...

Zabawa andrzejkowa

W czwartek, 22 listopada 2018r., w Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie obchodziliśmy „Andrzejki”, które są symbolicznym pożegnaniem czasu zabaw przed Adwentem.

Więcej...

Wizytacja Księdza Biskupa

W niedzielę 4 listopada 2018 roku w parafii świętego Stanisława  Biskupa  Męczennika w Siedlcach odbywała się wizytacja kanoniczna biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

 

Więcej...

Zdjęcie: www.pixabay.com

Znamy zwycięzców Konkursu fotograficznego „PATRIOTA”!

Znamy już laureatów Konkursu fotograficznego „PATRIOTA”. Spośród 56 nadesłanych fotografii pierwsze miejsce zajęła praca Julii Stefaniuk.

Więcej...