Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Marzec 2019

Witaj Wiosno!

Witamy Wiosnę! Śmiech

Więcej...

Dzień Żelków

Bo my lubimy wszystko co SŁODKIE! Uśmiech

 

 

Więcej...

WITAMINKI, WITAMINKI dla chłopczyka i dziewczynki! - ŻÓŁTY TALERZ

W ramach Programu ŻÓŁTY TALERZ- WITAMINKI, WITAMINKI dla chłopczyka i dziewczynki! Uśmiech

Więcej...

„Śpiewający Słowik 2019”

Kolejny raz Powiatowa Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Parczewie zorganizowała eliminacje powiatowe Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Śpiewający Słowik’’. Prezentacje odbyły się w środę 27 marca 2019 roku w Parczewskim Domu Kultury.

Więcej...

W Milanowie powstanie Centrum Aktywności

Konferencja prasowa, która odbyła się 18 marca br. w Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztacie Terapii Zajęciowej w Parczewie, to jedno z działań, jakie siedlecka organizacja podjęła przy rozpoczęciu kampanii „Kilometry Dobra 2019”. Między innymi od środków, pozyskanych podczas jej trwania, zależy to, jak szybko powstanie Centrum Aktywności w wymagającym remontu, zabytkowym budynku w Milanowie. A wszystko dla osób z niepełnosprawnością i seniorów z powiatu parczewskiego.

Więcej...

Jak pomagać z sercem? Międzynarodowa konferencja o wychodzeniu z bezdomności

Jak pomagać efektywnie, sprawnie… i w dodatku z sercem? – pod tym hasłem odbyło się w siedzibie Caritas Polska w Warszawie międzynarodowe spotkanie panelowe poświęcone różnym aspektom pomocy osobom w kryzysie bezdomności oraz zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Więcej...

Nasze świetlicowe ZAJĘCIA!

Nasze świetlicowe ZAJĘCIA, które bardzo lubimy: profilaktyka, język angielski, zajęcia psychologiczne!Uśmiech

Więcej...

Caritas: „Akademia Małego Żaka” w Siedlcach

Zaległości w szkole? Trudności w nauce?  - Caritas Diecezji Siedleckiej wychodzi naprzeciw tym problemom i zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na bezpłatne korepetycje. Dyżury w ramach „Akademii Małego Żaka” odbywają się w każdy wtorek i czwartek w budynku Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach.

Więcej...

Caritas: „Akademia Dobrego Wychowawcy”

Jak najlepsze przygotowanie kadry, która obejmie opiekę nad dziećmi podczas letnich kolonii „Wakacyjnej Akcji Caritas 2019”, to główny cel „Akademii Dobrego Wychowawcy”. Caritas Diecezji Siedleckiej od 06 kwietnia do 15 czerwca organizuje cykl spotkań dla kandydatów na wychowawców.

Więcej...

Konkurs kampanii "Kilometry Dobra" dla szkół

Caritas Diecezji Siedleckiej po raz 4. włącza się w tym roku w kampanię "Kilometry Dobra". Organizacja zbiera środki na remont i adaptację budynku w Milanowie pod Centrum Aktywności. Z tej okazji wszystkie szkoły podstawowe, podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi i ponadgimnazjalne diecezji siedleckiej mogą wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Konkurs potrwa do 20 maja 2019r.

Więcej...