Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Kwiecień 2019

ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w Biało-Czerwonym Korowodzie, który przejdzie ulicami Warszawy 2 maja, w Narodowy Dzień Flagi i Dzień Polonii.

Więcej...

Nagroda Honorowa Starosty Siedleckiego dla ks. Marka Bieńkowskiego

Ks. Marek Bieńkowski Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej otrzymał Nagrodę Honorową Starosty Siedleckiego. Nagroda została przyznana przez Kapitułę za zasługi i działalność na rzecz powiatu siedleckiego. Uroczyste jej wręczenie przez Karola Tchórzewskiego odbyło się podczas obrad sesji Rady Powiatu w Siedlcach w dniu dzisiejszym (26 kwietnia 2019r.).

Więcej...

Wizyta w Urzędzie Pracy i w Kręgielni

W dniach 24 i 26 kwietnia 2019r udaliśmy się z wizytą do Powiatowego Urzędu Pracy w Siedlcach, na kolejne warsztaty prowadzone przez doradców zawodowych, oraz do Kręgielni w Parku Wodnym w Siedlcach.

Więcej...

Nie wiesz, co zrobić, aby dobrze przeżyć Tydzień Miłosierdzia?

Stawiamy pytanie, by pomóc sobie i innym rozbudzić chęć pomagania. Tydzień Miłosierdzia rozpocznie Niedziela Miłosierdzia Bożego przypadająca 28 kwietnia.  Warto wykorzystać ten czas, by do szerzenia dobra zachęcić także innych.

Więcej...

VII Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia

Dnia 25.04.2019r. odbył się VII Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia o Puchar Dyrektora „Domu nad Stawami" organizowany przez Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach i Stowarzyszenie Przyjaciół „Domu nad Stawami". I tym razem  nasz warsztat uczestniczył w tej sportowej  rywalizacji

Więcej...

Tydzień Miłosierdzia w Caritas: Poznaj nasze placówki

Podczas Tygodnia Miłosierdzia, który rozpoczyna się 28 kwietnia 2019r. Niedzielą Miłosierdzia – świętem patronalnym Caritas, warto poświęcić chwilę i zapoznać się z działaniami, jakie Caritas Diecezji Siedleckiej kieruje zarówno do osób i rodzin potrzebujących, jak i tych, którzy chcą podzielić się swoim dobrem z innymi. Ma ku temu służyć dzień otwarty w wybranych placówkach, prowadzonych przez organizację.

Więcej...

Caritas: 2 maja 2019r. – przerwa w pracy

Uprzejmie informujemy, że czwartek 2 maja 2019r., jest w Caritas Diecezji Siedleckiej (CDS) dniem wolnym od pracy. Oznacza to, że biuro organizacji przy ul. Budowlanej 1 w Siedlcach oraz większość jednostek prowadzonych przez CDS będzie tego dnia nieczynna.

Więcej...

Spotkanie Wielkanocne

We wtorek, 23.04.2019r. w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Parczewie odbyło się spotkanie wielkanocne.  W spotkaniu wzięli udział uczestnicy świetlicy oraz wychowawcy.

Więcej...

Zdjęcie: Jakub(OvO)Sowa z radiobiper.info

WOLONTARIAT W SŁUŻBIE MIŁOSIERDZIA

Skromne życie oparte na miłości, a nie na konsumpcji daje poczucie spełnienia. Odkrywają to wolontariusze skupieni wokół Caritas Diecezji Siedleckiej. Pomagając - doświadczają radości. W tym roku Konferencja Episkopatu Polski w związku z rozpoczynającym się 28 kwietnia Tygodniem Miłosierdzia, zwraca uwagę na szczególną rolę wolontariatu w posłudze.

Więcej...

Caritas: Spotkanie wielkanocne w Siedlcach

Spotkanie wielkanocne to szczególna okazja, kiedy - jeszcze będąc w pracy, w przerwie między obowiązkami zawodowymi - można się spotkać i cieszyć nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Dziś, 17 kwietnia 2019r. pracownicy i uczestnicy Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej zadbali, by i tego roku spotkanie miało piękną oprawę i żeby wszyscy poczuli świąteczną chrześcijańską atmosferę.

Więcej...