Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Maj 2019

Wyjście do kina "Miłość i Miłosierdzie"

W dniach 30 i 31.05.2019r. mieliśmy przyjemność po raz kolejny odwiedzić Siedleckie kino „Helios”. Po seansach komediowych, które wcześniej rozbawiały nas do łez tym razem nastał czas na film dokumentalno-biograficzny pt: „Miłość i Miłosierdzie”

Więcej...

Dzień Dziecka

W piątek, 31.05.2019r. Caritas Diecezji Siedleckiej Świetlica Socjoterapeutyczna w Parczewie świętowała Dzień Dziecka.

Więcej...

Warto mieć Kopertę Życia i wziąć udział w szkoleniu

Gdy zagrożone są zdrowie i życie - prościej uzyskać pomoc mając Kopertę Życia. Jej obecność ułatwia udzielenie pomocy medycznej w stanach zagrożenia zdrowia i życia, zwłaszcza osobom starszym, chorym i samotnym. Gdy ratownicy medyczni, lekarze lub strażacy nie mają kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze, znajdują w niej ważne informacje ratujące życie. 

Więcej...

Dzień Dziecka!

Z okazji DNIA DZIECKA składamy najlepsze życzenia!!!

Więcej...

III Siedlecka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Slalom na deskorolce, slalom z piłką, rzut do kosza, strzał do bramki i wiele innych konkurencji...

Więcej...

Caritas: Nabór wolontariuszy na kolonie

Caritas Diecezji Siedleckiej poszukuje kandydatów-wolontariuszy na wychowawców podczas tegorocznej „Wakacyjnej Akcji Caritas”. Udział w koloniach letnich to nie tylko możliwość zdobycia cennego doświadczenia, ale też zobaczenia takich miejsc jak: Biskupin, Zakopane, Brok czy Ptaki k. Nowogrodu. Siedlecka Caritas przewidziała aż 9 turnusów!

Więcej...

Siedlce: Będą mówić o tragedii w Aleppo

- Z tego spotkania każdy wyjdzie bogatszy o wiedzę na temat Syrii i sytuacji Syryjczyków – mówi Maciej Dubicki, który razem z ekspertem Caritas Polska i naocznym świadkiem wydarzeń w Aleppo, przyjedzie w środę, 5 czerwca 2019r. do Siedlec w celu promocji programu „Rodzina Rodzinie”. Diecezja siedlecka, za pośrednictwem Caritas Diecezji Siedleckiej, już od ponad 2 lat wspiera tamtejsze rodziny, poszkodowane w wyniku konfliktu zbrojnego i do chwili obecnej zebrała na ten cel niemal 400 tysięcy złotych.

Więcej...

„Ta cisza to Ja”

Sztuka „Ta cisza to Ja”, którą mieliśmy zaszczyt zobaczyć na deskach CKiS w Siedlcach w reżyserii Dariusza Szada – Borzyszkowskiego to monolog...

Więcej...

Wolontariusze zjechali do Pratulina

Wczoraj do pratulińskiego Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich przyjechali wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji siedleckiej. Diecezjalna Caritas zorganizowała dla nich coroczne spotkanie, podczas którego młodzi nabierali ducha, by dzielić się dobrem z osobami potrzebującymi.

Więcej...

IV Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

– To okazja by IM podziękować i zebrać siły na dalszą działalność – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej o tegorocznym spotkaniu młodych wolontariuszy w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie 19. W zjeździe, który odbędzie się we wtorek 28 maja 2019r. weźmie udział niemal 1000 osób!

Więcej...