Aktualności Caritas Diecezji Siedleckiej

Czerwiec 2019

XV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych - Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego

Od 28 do 30 czerwca 2019r przebywaliśmy w Giżycku, a dokładnie w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej aby kolejny raz uczestniczyć w największej w Polsce imprezie żeglarskiej dla osób niepełnosprawnych. Organizatorami festiwalu była Mazurska Szkoła Żeglarstwa i Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Więcej...

Msza Św. w Mieszkaniach Wspieranych

Msza Św. , wspólna agapa, rozmowy o Bogu, wsparcie w poszukiwaniu pracy - to nowe inicjatywy  w Mieszkaniach Wspieranych prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Ich kapelanem jest ks. Mateusz Czubak, który raz w tygodniu  odprawia tutaj Mszę Świętą. Po wspólnej modlitwie mieszkańcy i wolontariusze spotykają się na wspólnej agapie. Ewangelia z dnia oraz wygłoszona homilia często stają się tematem rozmów.

Więcej...

Pomoc dla Patryka Jendruchniewicza

16–letni Patryk Jendruchniewicz z Bedlna koło Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie) stracił oboje oczu z powodu złośliwego nowotworu (retinoblastomę, czyli siatkówczaka). Dziś zmaga się z głuchotą czuciowo-nerwową obustronną i potrzebuje środków, za które można byłoby sfinansować mu zakup aparatów słuchowych.

Więcej...

Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem na obchodach 100-lecia Polskiej Kurateli Sądowej

Dziś (25 czerwca 2019r.) przypada Dzień Kuratora Sądowego. W związku z jubileuszem 100-lecia Kurateli Sądowej w Polsce oraz Dniem Kuratora Sądowego, kuratorzy zorganizowali obchody w okręgu siedleckim już 14 czerwca w Sądzie Rejonowym w Siedlcach. Magdalena Ozygała, pracownik Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem Caritas Diecezji Siedleckiej (OPPP CDS), wystąpiła wówczas na zaproszenie środowiska kuratorskiego z referatem poświęconym funkcjonowaniu osób doświadczających przemocy na przykładzie doświadczeń Ośrodka.

Więcej...

Wakacje 2019 w świetlicach Caritas

20 czerwca ruszyły wakacje, a wraz z nimi - letnie zajęcia dla dzieci, korzystających na co dzień ze świetlic Caritas Diecezji Siedleckiej. Organizacja przewidziała w tym roku wiele ciekawych zajęć na miejscu i innych atrakcji, dzięki którym czas spędzony w mieście upłynie wśród zabawy, integracji, ciekawie i pod stałą opieką wychowawców, a także – co warto podkreślić – z Panem Bogiem. Jak przedstawia się wakacyjny harmonogram?

Więcej...

„Wakacyjna Akcja Caritas 2019”: I turnus już za nami!

Przyjechały z Grodna na Białorusi, aby poznać kraj swoich przodków, a przy tym spędzić wakacje w pięknym otoczeniu i chrześcijańskim duchu, na terenie Ośrodka „Caritas Bliźnim” w Ptakach koło Nowogrodu (w diecezji łomżyńskiej). Mowa o 100-osobowej grupie dzieci polonijnych, które wzięły udział w - zorganizowanym przez Caritas Diecezji Siedleckiej - I turnusie „Wakacyjnej Akcji Caritas”, który odbył się w dniach 13-24 czerwca 2019r.

Więcej...

"Przygoda z żubrem" - wycieczka do Białowieży

Dnia 24.06.2019r. udaliśmy się na jednodniową wyprawę do Białowieży, aby z bliska, dosłownie oko w oko spotkać się z królem Puszczy Białowieskiej, żubrem.

Więcej...

Odpust ku czci Świętego Brata Alberta

W miniony poniedziałek, 17 czerwca nasza placówka gościła u przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej „Domu Nad Stawami” w Siedlcach. Nasza wizyta...

Więcej...

Do Caritas trafił nowy sprzęt

Wypożyczalnie Sprzętu Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Siedleckiej wzbogaciły się o 10 nowych łóżek rehabilitacyjnych i 3 koncentratory tlenu. Sprzęt trafił nieodpłatnie do organizacji w czerwcu 2019r. z Caritas Polska, która zakupiła je ze środków zebranych podczas kampanii 1% podatku.

Więcej...

WTZ Siedlce na Hawajach

Wakacje na Hawajach, to hasło przewodnie V Pikniku Integracyjnego dla Osób Niepełnosprawnych...

Więcej...